Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babátok hogyan...

Anyatejes babátok hogyan eszik, milyen elosztásban? A 9 hetes kislányom most 4750 gramm és az elmúlt pár napban nem igazán eszi meg a napi adagját. Van olyan amikor csak 80-90 ml-t.

Figyelt kérdés
Előtte pont az volt a jellemző, hogy folyamatosan csak evett volna. Napi 6x eszünk. A második hónapban a súlygyarapodása 1200 gramm volt.
2011. okt. 28. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már kezdenek begyorsulni, hamarabb megeszik a kis adagjukat. A fiam 5 hós, még mindig nem eszik többet száz milinél egyzserre. A hízása tökéletes, ne aggódj. Ne méregesd, egyszerűen ne stresszeld túl a dolgot, ha ilyen ügyesen eszik, és hízik. Szoptasd meg ha éhes. Ennyi . nagyon ügyesek vagytok.
2011. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A babák folyamatosan változnak, egyik nap kevesebbet, a másik nap többet esznek. Nagyon jó a babád súlygyarapodása, ne aggódj, ha most egy kicsit kevesebbet eszik.
2011. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elképzelhető szerintetek, hogy a bimbóvédő zavarta meg picikémet. 0-6 hetes koráig csak azzal tudott enni. Kb. a 7. héten sikerült anélkül is, de annyira mohó volt, hogy nagyon gyorsan sokat evett, így rengeteget bukott. A védőnő tanácsolta, hogy térje vissza a bimbóvédőre.
2011. okt. 28. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom is 9 hetes, ő 4600 gramm, kis súllyal hamarabb, 2600 grammal született. Eddig teljesen jó volt a gyarapodása, hetente 20-30 dkg között. Első hónapban 1,2 kg-ot Most csak 13-16 dkg volt a heti. Tudom, hogy ez is jó, mégis aggaszt. Ő is többet evett, a 100 g kevésnek számított, általában 100-150 g között volt az adagja. Most már átaludja az éjszakát, így egy étkezés kiesik, és ő is kevesebbet eszik alkalmanként. Ha nézem a testsúly kg x 150 képletet, nehezen van meg a napi adagja...Ettől függetlenül kiegyensúlyozott, vidám, sokat alszik, keveset sír, szóval nem éhes, ez biztos.

Szerintem ez most egy ilyen időszak, lehet, hogy utolérték magukat, és kicsit stagnál a gyarapodás, elvégre nem hízhat minden hónapban 1 kg-ot, hisz mekkora lenne 1 évesen...???

Már én is arra gondolok, hogy kevesebb a tejem (bár ma reggel 180-at evett két mellből), így most fejek megint, és kipróbáltam egy új teakeveréket. Amúgy én is bimbóvédővel szoptatok, már tudna nélküle is, de így kényelmesebb már mindkettőnknek, szerintem semmi jelentősége nincs, a szomszédom lassan egy éve azzal szoptat. Ne izgulj, figyeljük a gyarapodást, és ha a normál tartományban van, nem kell aggódni!

2011. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van csak én úgy látom, hogy kiemelő nélkül azonnal rákap a mellemre és fürgén eszik, ha viszont pár perc múlva ráteszem a védőt alig szívja és csukja be a szemeit. Szóval ezt nem értem.
2011. okt. 28. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
11.07 vagyok. Akkor szoptasd bimbóvédő nélkül, ahogyan nektek jobb. Figyelj oda, hogy jól büfiztesd meg, kaja után legyen ölben függőlegesen, ha lefekteted, tedd oldalra vagy hasra, hátha nem bukik annyit.
2011. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj azért, ha nem eszi meg mindig a napi adagját. Nekünk is vannak napjaink amikor többet eszünk, máskor nincs annyira étvágyunk...szóval ez változó felnőtteknél is, babáknál is. Az én kislányom is 9 hetes, most 5170 g, naponta 7x eszik és előfordul, hogy csak 50-60 ml-t eszik egy alkalommal, máskor (persze ritkán) pedig 150-180 ml-t. Vagyis változó, van amikor nem annyira éhes, vagy máskor pedig annyira fáradt, álmos, hogy megelégszik azzal, ha kerül egy kis tejcsi a pocakjába. Erőltetni meg fölösleges. Az én babám 3950 g-al született, 1 hónaposan 4570 g volt, most 5170 g szóval még 1 kg-ot sem hízik 1 hónap alatt, de azt mondta a dr.néni, hogy minden rendben van és nincs ok aggodalomra. Szerintem ne stresszeld magad azzal, hogy nem eszi meg azt a mennyiséget amit a matematikai összefüggéssel lehet kiszámolni. Ők érzik, hogy mikor mennyire éhesek, és ha van elég tejed, akkor mindig ki tudod az igényeit elégíteni. :-)
2011. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feleljtsd el a méricskélést és azt , h napi adag, mert ilyen nincs.

Te se eszel minden nap egyformán.Az a gyerek aki több mint egy kilót hízik 1 hónap alatt ott nincs gond. Szoptasd akkor amikor a baba jelzi, h éhes.Ha másfél óránként jelez , akkor úgy, ha 2-3 óránként jelez, akkor úgy. A lényeg, h ne méregesd, mert ezzel csak stresszeled magad és hidd el a természet ezt nagyon jól kitalálta. Okod nincs arra, h aggódj, hiszen nagyon szépen fejlődik a babád. Élvezd a szoptatást, babázz sokat, mert ha te feszült vagy , azt a babád is érzi. Nyugi és hosszú szoptatást kívánok! védőnő

2011. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!