Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező védőoltást hogy...

Kötelező védőoltást hogy viselte a babátok? Milyen reakciókra lehet számítani? Hogyan lehet enyhíteni ezeket?

Figyelt kérdés

Első, két hónapos korban adandó oltásról van szó. Mire számíthatok? Láz, nyugtalan alvás, éjszaka? meddig tart, mit adhatok neki a problémák megszüntetésére, v. enyhítésére?

köszi


2011. jún. 23. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:

hőemelkedésre számíts. egy fél germicid éjszakára, te meg egy percet nem fogsz aludni az aggodalomtól, viszont a babád a kúptól jóval később ébred a megszokottól ;)


de ne aggódd túl, lehet, hogy a te babádnál semmilyen mellékhatás nem fog kijönni :)

2011. jún. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az orvos majd elmondja, kb ezek lehetnek, amiket leirtal.

Es meg van, aki elalszik oltas utan, aznap aluszekonyabb. Nalunk minden vedöoltasnal pontosan elmondta, milyen szazalekban mire szamithatunk. Arra emlekszem, hogy a nagyobb aranynak nincs mellekhatasa.

Es egyetlen vedöoltasnal sem volt semmilyen mellekhatas!

2011. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aznap rettentő nyűgös volt, a másnapi napot szinte teljesen átaludta. Így én is. :) De nem volt láza, még hőemelkedése sem.

A 3 hónapost jobban viselte, viszont ott volt hőemelkedése.

2011. jún. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
semmi baja nem volt tőle,nem volt aluszékonyabb,nem volt lázas.
2011. jún. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 poci-maci ***** válasza:

Szia én inkább ezeket ajánlanám neked nálunk nagyon bevált mind2 gyereknél!

[link]

2011. jún. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16,5 hónapos. Már túl vagyunk a "rettegett" 15 hónapos oltáson is, kapott már prevenart, és menjugate-et is.

Eddig egyetlen oltástól sem volt semmi baja. Se hőemelkedés, se nyugtalanság, semmi. Mintha nem is történt volna semmi.

Lehet, hogy a szerencsések közé tartozunk, de eddig mindet megúsztuk.

Nem törvényszerű, hogy bármi mellékhatás fog jelentkezni a babádnál. Figyeld a hőjét, és csak 38°fölött kell lázat csillapítani. Ha nincs semmi tünet, nincs hőemelkedés, akkor én nem adnék neki éjszakára sem semmit!

2011. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is szerencsések vagyunk ezek szerint. A 2 hós és a 3 hós oltás után semmi baja nem volt. Se nyűgös, se hőemelkedés, semmi. 2 hósan viszont egy jó nagyot aludt tőle. 3 hósan már azt sem.


Szerintem csak akkor borogassátok, ha a szuri körül keményedést észleltek.

Végbélkúpot meg csak akkor adjatok, h ha lázas.

2011. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
már a 15 hónapos oltáson is túl vagyunk, de semelyiktől nem lett semmi baj. szerencsés vagyok, mert 16 hónapos a kislányom és eddig még nem volt beteg, még hőemelkedése sem volt.
2011. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!