Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be adassam az agyhártya...

Be adassam az agyhártya gyulladás elleni védőoltást? . Meningitecet

Figyelt kérdés

Csütörtökön mennénk oltásra,ez a meningitec oltás,nem kötelező.előző gyerekemnél beadattuk,de valahogy most belül azt érzem nem kéne.Mióta volt a h1n1es oltási mizéria és olvasgattam mik vannak benne,nem merek ilyeneket.A kötelezőket is csak azért mert kötelező.Itt is elolvastam mit tartalmaz és mik a hátrányai és elég ijesztő,és tényleg azt érzem-belső megérzéssel,hogy nem kellene.

Tudom br ez nem emberi dolog,d egy ismerősöm kiskutyája is elpusztul egy kötelező oltásba két nap alatt,pedig bevizsgált,mindig használt oltásról volt szó.

Kérdezgettem anyumat is,ő határozottan ellenzi ,azt mondja ő nem adatná be és annak idején mi sem voltunk ilyennel oltva..

szval kérlek írjatok véleményeket,mert az előbb lemondtam az oltást,utána vissza mondtam,de még mindig azt érzem nem kellene beadatni.


2011. szept. 26. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy a kicsit mindenképpen oltatni kell, mert egy ilyen baktériumfertőzésbe ő belehal. (ő immunhiányos, egyéként teljesen véletlenül derült ki) Így nála nem volt kérdés, mert az összes orvos, egymástól függetlenül ezt mondta.

A nagyobb azért kapta, mert ha a kicsit oltatom ilyen egyébként halálos, de mindenképpen súlyos betegség ellen, nehezen tudnék a szemébe nézni,ha ő megbetegedne.

És tavaly több kisgyerek halt meg meningitis fertőzésbe és gyakran előfordul, úgyhogy én tartottam tőle.

A lépcsőházban volt pneumococcus fertőzés, 5 éve és most mondják már egész jól van a gyerek, lehet egyszer majd közösségbe is járhat. De örülnek hogy legalább él, mert 4 kisgyerek halt meg akkor.

Ezek nagyon súlyos kimenetelű betegségek, én nem kockáztattam. De neked kell eldöntened, mitől félsz jobban, megbetegszik, súlyosan, meghal vagy a védőoltástól? Igazán jó döntés nincs.

2011. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én konkrétan a mellék hatásaitól félek..mikor volt a h1n1es mizéria is,állandóan ez folyt a csapból,hogy kell és,hogy kötelezővé kellene tenni,erre rá egy évre közlik semmit nem ért az oltóanyag.nos akkor most mivel is tömték egyesek magukat,ráadásul én akkor voltam kismama és mindenki nyomta volna belém-nem engedtem.És áldom az eget ezért,hogy nem engedtem.Én is eü-is területen dolgozom,bár nem közvetlen orvosok mellett,egy időben adattam az influenza elleni oltást magamnak,mondván ne kapjam e l a munkám során,mire a kb 4évben úgy lebetegedtem tőle,még hánytam is.akkor azt mondtam soha többet nem adatok be magamnak ilyeneket,csak ha nagyon muszáj.

Persze én is félek ,hogy nehogy baja legyen a picimnek,sőt 1000szer meggondolom ezért is kérdeztem a véleményeket itt,de azt sem akarom,hogy valami olyan kemikáliát nyomassak bele ami neki okoz problémát,mert lássuk be nem túl kecsegtetők az összetevők-higany származék ,állati fehérje stb...amit sokszorosan kiemelnek,hogy a szervezet ezek ellen is küzd,lehet még jobban mint az agyhártya tünetek ellen.. és hát lássuk be a higany az emberi szervezetre méreg,szval nagyon nagyon filózok mit tegyek.sok érv szól mellette,hogy pl közösségbe jár a nagyobbik fiam,meg sokan lakunk a környéken stb,de sok ellene--amiket leírtam..szval nem tudom.Én is ezen gondolkodom,hogy mi van ha felnőtt korban kapja el szval nem venném a lelkemre,de azt sem ha ez csinálna valamit..

2011. szept. 26. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Huu, én is annyit gondolkodom rajta, itt áll a hűtőben. De hajlok rá, hogy be kellene, mert egy nagyon súlyos, halálos kimenetelű betegség elleni védőoltásról van szó, ami még nem is annyira ritka, mert évente előfordul hazánkban is. Persze tartok a mellékhatásoktól is. De körülöttem is és itt az oldalt olvasva is olyan sokan beadatták és nem lett semmi extra, sőt, ahogy olvasom a gyenge mellékhatások (kis láz) is ritkák ennél az oltásnál. Szóval bízom benne, hogy nem lesz mellékhatás, az oltás pedig megvédi a betegségtől. Hogy őszinte legyek a kötelező MMR-rel szemben komolyabb fenntartásaim vannak, mert az élő vírusokat tartalmaz, ellenben a meningococcus ellenivel.
2011. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En beadattam neki meg kisebb koraban azt hiszem az elso adagot 8 hetesen es a masodik adagot kesobb (bocsi pontosan nem emlekszem). Ez volt a meningitec. Semmi gond nem volt es azota sincs.

Most 20 honapos es ev vegen kapja a 4CMenB/meningitis B (masneven Novartis) amit most nemreg fejlesztettek ki Angliaba. Ez az uj B tipusu agyhartya gyuladas meg mindig 1200 aldozatot szed evente ugyhogy en ezt is beadatom.

Ahol mi elunk a meningitec oltas nallunk a kotelezok kozott van meg baba korban ezt nem kerdeztek, hogy szeretnenk-e, mindenki megkapja. Meg nem hallottam, hogy barkinek gondja vagy mellekhatasa lett volna tolle pedig egy rendelobe dolgoztam a recepcion 9 honapig. Az uj fajta Meningitis B az valaszthato, hogy akarod-e vagy sem.

2011. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia.Nalunk kotelezo a menC es semmi "mellekhatasa" nem volt meg csak hoemelkedes sem.Ami nem kotelezo azt en sem adatom be.
2011. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyik ismerősünk kisfia elkapta az agyhártyagyulladást. Ő szerencsére nem halt bele, viszont megsüketült. Ekkor volt 8 hónapos... Ezek után számomra nem volt kérdés, hogy beadassam a kislányomnak... Soha nem tudnám magamnak megbocsátani, ha a saját döntésem miatt lenne valami komoly egészségkárosodása a gyermekeimnek... Az oltásnak meg semmi mellékhatása nem volt.


3 és 1 éves kislány anyukája

2011. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen. Inkább, mint hogy elkapja, és baja legyen.

Én beadattam, a doki is ajánlotta.

2011. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyit szeretnék, hogy:

én is sokat vaciláltam, hogy beadassam-e.

Van egy barátnőm, egészségügyben dolgozik. Az ő egyik tanára (nem tudom milyen prof.), nagyon ajánlotta, hogy adassa be a gyermekének, semmilyen mellékhatása nem lesz.

Ellenben ha elkapja a betegséget...

Engem meggyőzött.

2011. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
A kisfiam orvosa nem "szereti"a mostani felkapott oltásokat.Ez volt az egyetlen amit kérdezésem nélkül írt fel és csak utána kapcsolt hogy még nem beszéltük meg!Ezzel engem meggyőzött hogy szükség van rá.A többi nem kötelezőt én nem adatom be.
2011. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez az egy nem kötelező védőoltás,ami jó is valamire. A többi (pl rota ,bárányhimlő) inkább nevezhető parasztvakitásnak védőoltás helyett,de ebbe most nem megyek bele mélyebben,aki nem akarja elhinni az úgysem fogja,ha ésszerű magyarázattal áll elő az ember.
2011. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!