Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg bárányhimlő járvány...

Tényleg bárányhimlő járvány van? Hogyan kerülhetném el hogy a 8 hónapos babám ne kapja el?

Figyelt kérdés
Nagyon félek hogy bárányhimlős lesz a picúrkám, még olyan kicsi és ez a himlő meg olyan komoly betegség. Van tippetek mit csináljak és mit ne? Védőoltást lehet beadatni neki?
2009. márc. 25. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a védőoltást 1 éves kora után lehet neki beadatni, de valami 16-18 ezer Ft. Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem érdemes beadatni, mert akkor is elkapja, csak enyhébb lefolyású lesz. A dokim viszont ajánlgatja. Kinek van igaza?

Ha nem viszed közösségbe, talán nem kapja el.

2009. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt nem tudtam hogy egy éves korig nem lehet beadatni. Az a helyzet, hogy a páromnak van egy óvódás korú gyereke az első házasságából aki minden hétvégén nálunk van. Félek hogy az oviból nehogy hazahozza a betegséget. Mik az első tünetek, ill. mennyi a lappangási idő?
2009. márc. 25. 10:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mi is voltunk bárányhimlösök és itt vagyunk !Most ezt nem rosszbol írom valaki még direkt el is kapattata a gyerekével akkor az volt a menö most meg félni kell töle peddig akkor nem beszéltek a csunya mellék hatásokrol nekem ez furi!!!
2009. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél idősebb korban kaoja el annál rosszabb!Babaként talán nem kaparja el a kiütéseket!Amúgy csak mentolos hintőporral szokták beszórni a pöttyöket!Talán tényleg az van,hogy ne vidd közösségbe!Mi járunk oviba mégsem kapta el egyik gyerkőcöm sem!
2009. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél kisebb korában esik át rajta, annál kevésbé viseli meg. Egyébként lehet ellene oltani, nem tudom, hogy ha járvány van akkor nem késő-e. Beszéld meg az orvosoddal.
2009. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

oltást tényleg 1 év után adják csak be.

járvány a dél-alföldön van, ha nem ott laktok, akkor nincs gáz. ne vidd gyerekek közé ha ott laktok, és akkor nem valszín, h elkapja.

az oltással meg az van, hogy 5 évig véd, tehét ezért ajánlatos akkor beadatni, amikor a baba közösségbe megy.(pl. ovi).

a himlőt elkaphatja igen, akkor is, ha be van oltva. de a bárányhimlőben ne a viszkető pöttyök a gyanúsak, hanem a szövődmények, amik nagyon komolyak is lehetnek. ezért érdemes beadatni a babáknak.

2009. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak dél Magyarországon van járvány.Elkapni csak úgy tudja ha van hordozó a közelében.Nem akkor fertőz mikor már megjelentek a pöttyök hanem a lappangási időben.Az én lányom annak idején 4 hetesen esett bele elkapta a nővérétől,pedig azt mondta a doki hogy ilyen kisbabák nem szokták elkapni.Én úgy gondolom jobb rajta kis gyerekként túlesni.nem olyan veszélyes mint nagykorban.
2009. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj csak viszked a viszkedés se törvényszerű nics olyan nagy baj a gyerköccel szerintem ne is gondoj rá .
2009. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is átestem rajat, nemis akárhogy, mert nekem még a nyelvem is pöttyös volt mégis itt vagyok. Ha nagyon félted adassd be. Tényleg csak 5 évig véd és én már suliban kaptam el. Szóval nem nagyon lett volna értelme beadatni.
2009. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hú, hát köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam. Annyira féltem a manómat, nem akarom hogy szenvedjen (még ennél is jobban ugyanis most jönnek a fogacskái)

Szóval ha jönnie kell hát jöjjön, majd csak átvészeljük valahogy.

Mire figyeljek? Először láz van, majd hólyagszerű pöttyök? Csak azért, hogy ha mégis elkapta időben el tudjam vinni az orvoshoz.

2009. márc. 25. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!