Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő babakorban! Hogy...

Bárányhimlő babakorban! Hogy viselik a picik?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam és ma lett pöttyös. Úgy sajnálom!

A nagy hozta haza az oviból.


2011. okt. 12. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy viszket neki...én 14 éves voltam mikor átestem rajta,és addig amíg nem kezdett varasodni,nagyon kellemetlen volt.

Kend be neki jól rázókeverékkel,lehűti neki és nem fogja vakarni.Az a jó ha kiskorban esnek át rajta,mert minék később annál veszélyesebb.

Tudom hogy kérdezted,de ne fürdesd le őket,hanem csak zuhanyoztasd,nehogy a beleire menjen a himlő!

2011. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában kisebb kellemetlenséggel,és rövidebb ideig tart minél fiatalabb személy kapja el.

Felnőtteknél szinte mindig súlyos lefolyású,sokáig tart,magas lázzal és sok szenevdéssel,a gyerekeknél meg a viszketésen + maximum hőemelkedés,alacosny lázon kivül nem nagyon szokott más jelentkezni,hamar tulesnek rajta. kenegesd a hólyagokat,smemiképp ne szurkáld vagy nyomkodd ki őket,mert heg maradhat utánuk.

2011. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos volt, amikor elkapta.

Viszketése adjál neki valamilyen cseppet (pl. fenistil), ne fürdesd, csak gyors zuhany legyen. Semmivel ne kenegesd. Nurofen szuszpenziót adjál neki, ha láza lenne, a lányomnak majdnem 40 fokos láza volt. Öltöztesd melegen, hogy mindegyik pötty előjöjjön. Ne menjetek ki az udvarra sem egy hétig legalább és vendégek se nagyon menjenek hozzátok.

Hamar átvészelitek, de a pöttyök 1 hónapig legalább meglesznek, nehezen múltak el a lányomnak is. Amit elkapart az meglátszik neki.

2011. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt, ha már száradnak a pöttyök, lehet fürdetni is, de addig nem.
2011. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hát kenést nekünk abszolút nem ajánlottak, főleg nem a rázóst, én aloeval kentem a nagynak, másfél hét elteltével egy darab seb sem volt rajt. Nagyon gyorsan helyre rakta.

Utolsó előtti anyukától kérdezném, hogy a lánykád mikor lázasodott be? Az én nagyon nem is volt lázas, csak hőemelkedése volt.

2011. okt. 12. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
2. napon lett lázas, de szerintem nem feltétlenül jár magas lázzal. Mondjuk én nem kentem neki rá semmit, nem mertem, de ez az aloe biztosan jó rá. Ez az aloe first? Az sok mindenre jó, nekünk is van.
2011. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Most még semmi baja, nem is látszik rajt, de a nagynál is a 3-5. nap volt a legnehezebb.

Igen azt használom, a gyerekorvos mondta, hogy azt nyugodtan, mert sokkal gyorsabban beszívódik, mint a víz és nagyon gyorsan gyógyít! Én szinte mindenre kisebb sérülésre, bőrproblémára azt használom, mert fertőtlenít és gyógyít!

2011. okt. 12. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!