Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy a BCG oltás...

Az normális, hogy a BCG oltás helyén csak kis piros duzzanat van, és nem fakadt ki?

Figyelt kérdés
Az előfordulhat, hogy nem is fog kifakadni, meg varrasodni, csak így marad?
2011. jún. 24. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális. Mikor kapta a babád az oltást? Az enyémeknek soha nem fakadt ki. Először bepirosodott, majd egy fehéres göb volt az oltás helyén, ami szépen leszáradt.
2011. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez normális.
2011. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba?

Ez egy hosszabb folyamat, az enyéimnek valamikor 4-5 hónapos korukban gyűlt meg teljesen. De a doki, védőnő már pár hét elteltével látja, hogy megfogta-e az oltás, beindult-e a reakció...

Egyébként a kis piros duzzanat jó jel szerintem, fog az még érni.

2011. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
attól függ mennyi idő telt el, az enyémnek is csak később fakadt ki és hamar el is múlott. akinek egyáltalán nem jelenik meg kispirosság se újra szokták oltani, mutasd majd meg védőnőnek, orvosnak ők jobban megtudják ítélni, hogy megfelelő e az a pirosság.
2011. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!Igen normális és képzeld a 2 éves kisfiamnak most fakadt csak ki és még most van elmúlóban! A védőnő azt mondta hogy a piros duzzanat legyen meg és akkor jó :-)
2011. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Mennyi idős a babád?

2011. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekünk se fakadt ki meg varrasodott. Egyszer vérzett mert véletlenül belekaptam de ennyi.
2011. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 4 hetesen kezdett el látszani a pirosodás, majd duzzadt és szerintem ez után olyan 1-2 héttel fakadt csak ki magától. Igazából nem is kellett rá figyelni, láttuk, hogy már picit a közepe sárgásabb, aztán egyik nap a rucikája ujján láttuk, hogy ez bizony kijött. :)
2011. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy megeredt (védőnő is mondta), engem az érdekel, hogy minden esetben kifakad-e.
2011. jún. 25. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben fakad ki, már írtam. Ha kifakad, az inkább a túl erős reakció eredménye. Néha a felülfertőződés miatt is van. [link]
2011. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!