Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyie dagadt be a kisbabád...

Mennyie dagadt be a kisbabád vállán lévő BCG oltás? Az én 5 hósom-nak mostanra nagyon nagy lett, és mintha belülről gennyes lenne. Ez normális?

Figyelt kérdés

Úgy tudom akkor jó, ha minél nagyobbra duzzad az oltás helye, mert akkor hatott a BCG oltás.

Viszont az az érdekes, hogy nálunk sokáig éppenhogy látszott, és fokozatosan egyre nagyobb lett. Most 5 hós, és nagyon csúnyán néz ki. Ez most akkor jó, vagy nem?

Holnap megyünk a védőnőhöz, de azért kíváncsi vagyok.


2011. okt. 24. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó. Előbb-utóbb ki fog fakadni. Gusztustalan véres genny (már bocs) fog belőle kifolyni, majd szép lassan (akár hónapok alatt) teljesen elhalványul a nyoma.


A kisebbik lányomnak is hatalmas, kb 5-forintos méretű dudor nőtt és rengeteg genny jött ki belőle. 9 hónapos és már csak egy kis piros pötty van a helyén.

2011. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És te nyomtad ki, vagy hagytad, hogy magától jöjjön a trutyi?

HA te nyomtad, akkor az fájt neki?

Fúú én imádom kinyomni az ilyeneket! De gondolom nem szabad neki esni, hanem meg kell várni, amíg magától kifakad. De utána rá lehet segíteni?

2011. okt. 24. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi sosem bántottuk az oltást. egy éves lett a lányom mire elmúlt a gennyesedés és csak egy piros heg maradt utána. férjem sokszor mondogatta hogy nem baj hogy eddig tart? de a védőnő és a doki is azt mondta nem gond.
2011. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad bantani!!! Magatol ki fog fakadni, es be is gyogyul hamar, ne is kenj ra semmit, viz se nagyon erje. Nalunk 2x is kifakadt, egyszer 6hetesen, egyszer 5honaposan, de mar alig latszik a helye.
2011. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 hós a kisfiam, és már 2x fakadt ki neki. Nem piszkáltam soha. Elsőre annyi trutyi jött, hogy szó szerint lyukas maradt a kis karja. Másodszorra, már nem telt meg annyira. Én nem nyomogatnám a helyedben.
2011. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem nyúlok hozzá!

2011. okt. 25. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos múlt a lányom és már 1 hónapja nem fakadt ki. De előtte 3szor. Meg még amit nem vettem észre, mert mindig este fakadt ki neki. Nem szabad piszkálni sem, meg kenni sem. Magától begyógyul majd.
2011. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne nyúlj hozzá, mert úgy jársz, mint mi.


Ez egy túlreakció a szervezet részéről, ha úgy néz ki a BCG oltás helye, de ha a nyirokcsomók nem duzzadtak, nincs gond.

Na, nekünk megnézegette a védőnő, mondta, hogy ha kifakad, picit nyomkodjam meg. Én marha, meg hallgattam rá! Nem tudom, melyikünk sírt jobban, a gyerek vagy én! Aztán szerencsére, mire legközelebb begyűlt neki, másik védőnőnk lett, ő mondta, hogy hozzá ne nyúljak, ha kifakad, szépen kitisztul.

Így is volt, de 2 évesen még mindig elég jól látható a helye, és csúnyább lesz felnőtt korában is, mint aki nem piszkálta és csak a heg marad utána.

2011. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!