Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható textilpelenkát hogyan...

Mosható textilpelenkát hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Hagyományos textilpelenkára gondolok. Hogyan hajtogatjátok, a kakit hogy tüntetitek el belőle, hogy fertőtlenítitek, hogy mossátok? Köszönöm az infókat!!
2011. jún. 24. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
A 21. században mosni akarod a sz*ros pelenkát?! Hát sok sikert. Na magánvéleményt félretéve, kell bele nylon betét plusz kívülre egy gumibugyi. Hypóban fertőtleníted, az anyagot a wc-be öntöd. Hajtogatást meg keress a googleba.
2011. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Kell hozza Agnes pelenka. Ez egy betet, ami felfogja a kakit es a pipi nagy reszet. A textilpelenkat sarkosan kettehajtod. Kapsz egy 3szoget, alul legyen a csucsa. A csucstol kb 5 centirol athajtod az anyagot a masik oldalra 5 centire. Igy kapsz a kozepso resznel egy vastagabb savot. Erre jon az agnespelenka. Eloszor a csucstol hajtod fel a gyerekre, aztan a ket szelet, erre jon a gumibugyi, vagya regi bekebeli nylonbol kivagott boritas.
2011. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ágnes betétet hol lehet kapni? Novotex betétről is olvastam, ez ugyanaz?
2011. jún. 24. 22:40
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Minden pelenkaboltban nehany gyogyszertarban es hipermarketekben is lehet kapni.
2011. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a két fajta betét. Az Ágnes kb fél centi vastag, a Novotex egész vékony, de nehezen szakad. Ez csak a szilárd kakit fogja fel. Az én gyerekeimnek anyatejes hasmenésük volt, amíg szoptak, az mind átfolyt a Novotexen. Egyébként betétpelenka nélkül is használható a textil.

Kívülre tehetsz megkötős műanyag fóliát (húsz éve a Liberó betétpelenkához árultak ilyet) vagy patentos pelenkázó nadrágot. Ebből létezik terpeszbetétes is, ha a baba csípője nem tökéletes, de különösebb kezelést nem igényel, a gyerekgyógyászok is szokták javasolni.

A könyvtárban találsz régebbi gyerekgondozási tanácsadó könyvet, ott rajzok is vannak a pelenkázáshoz.

Vegyél két fedeles vödröt, bár nekem csak egy volt, a piszkos pelenkát azonnal öblítsd ki hideg vízben. A kakit előtte persze dobd a Wc-be. Ha jól emlékszem, semelyik betétet nem szabad bedobni, de az "anyag" egyszerűen leválik róluk. Ha a kakis pelenkán folt maradt, és nagyon rendes vagy, dörzsöld be a foltot mosószappannal, és áztasd a pelust gyengén hipós vízbe. Azért is kell a hipó, hogy ne büdösödjön meg estére a víz.

A régen legrendesebb anyák külön gyűjtötték a kakis és pisis pelenkát, ezen kívül még a csecsemő ruháit, és mindezt külön is mosták, aztán vasalták. A magamfajta hanyagok mindent egybe áztattak, kivéve az olyan gyerekruhát, aminek árt a hipó, aztán pedig összemostam a családi ruhákkal. Szerencsém volt, a gyerekek nem voltak ekcémára hajlamosak, se betegek vagy koraszülöttek, hogy különösebb sterilitást kellett volna tartani. Kb. hat hetes koruktól nem is vasaltam a pelenkákat.

A műanyagnadrágot szükség szerint cseréltem, néha csak hideg vízzel öblítettem, ha kellett, mosógépben mostam.

2011. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsi off. Miért akarsz azt használni?
2011. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti, köszönöm a részletes leírást! Azért szeretnék textilt használni, mert jóval olcsóbbra jön ki, mint az eldobható, kevesebb szemetet termelünk, és ha hamarabb lesz ettől szobatiszta, az megint csak pénzspórolást jelent. De ha jobban kipirosodik tőle a popsija, akkor visszaállunk az eldobhatóra.
2011. jún. 27. 19:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Van már másfajta mosható is, mint amire te gondolsz. Külsőre olyan, mint az eldobható (formailag), csak színes. Valami kezdőcsomagot kell megvenni. Nézz utána!
2011. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ugyan nem használok mosható pelenkát de arra azért számolj főleg éjszak az szerintem át fog ázni neked és akkor az ágyneműjét is moshatod? Én szerintem nem olcsóbb mert mire mindent megveszel hozzá.

Te hogyan számoltad, hogy olcsóbban jön ki?

Bocsánat az offért.

2011. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18. 04-es vagyok. Nem biztos hogy olcsóbbra jön ki. Ha kiszámolod a vizet, áramot, mosószer, öblítő, éjjel is cserélned kell sűrűn, mert nem bír ki egész éjjelt. Ja, és egyáltalán nem biztos hogy hamarabb lesz szobatiszta. Mivel ahhoz meg kell érni, semmi köze a pelushoz. Én is 2,5 évesen lettem szobatiszta textil pelus mellett.
2011. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!