Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régimódi vagyok? 35 hetes...

Régimódi vagyok? 35 hetes vagyok és már jó ideje eldöntöttem, hogy textilpelenkát fogok használni, majd én főzök a babónak, persze nem kizárólagosan, mert utazáshoz könnyebb az eldobható pelus és az üveges bébiétel. De.

Figyelt kérdés
Akárhol elmondom ezt nagyon csúnyán néznek rám, mondván, hogy úgysem lesz erőm, energiám, időm ezekre és hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha. Kérdem én hogy ezek a mostani úgymond már tapasztalt szülők milyen pelusban voltak gyerekek és mit ettek. Persze, hogy azóta változott a világ, de nem értem miért kell ezt lenézni. Várom a hasonlóan gondolkodók vagy épp ellenzők tapasztalatait, véleményét.
2008. okt. 13. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én elég fiatal vagyok,21éves,nincs gyerekem.főzni sokkal jobb ha te főzöl neki,tudod mi van benne,meg egészségesebb is,meg változatosabb.

hát,a peus,nem tudom,melyik jön ki olcsóbban,mert a textílt ugye mosni kell,meg sok a macera vele,hamar kicsípi a popsiját a babának.szerintem neki is kényelmesebb az eldobhatós,meg neked is.jó babázást!

2008. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én teljesen megértelek téged, az eldobható pelus, meg üveges kaja mellett ,csak a kényelem szól, semmi más. Anyu is textilpelust adott rám( akkor nem is volt eldobós úgy tudom)és egyszer sem pirosodott ki a fenekem!!! Üveges bébikaja sem volt, vagy ha igen, nem volt rá pénz, szóval biztos, hogy nekem anyu főzött. Főzéssel kapcsolatban amúgy, nekem minden pici babás barátnőm főz a gyerekének, üvegeset csak akkor vesznek, ha utaznak, vagy valamiért így kényelmesebb.

Csináld úgy, ahogy neked jólesik, és valahogy el kell érned, hogy amit te mondasz a babával kapcsolatban, az szentírás, elsősorban, másodsorban, és mindig.

2008. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy régimódi :))

Húgom is bevásárolt a terhessége közepe tájékán egy csomó textilpelust, hogy majd azt fogják használni.... -dehogy használták!! Nem hiszem, hogy bárki "lenézné" ezt, csak az eldobható pelenka sokkal praktikusabb, és ha majd megszületik a babód, annyi dolgod lesz, hogy azt se tudod, mihez fogj hamarabb... Lesz mit mosnod textilpelus nélkül is.

A főzéssel egyetértek viszont, Te otthon sokkal egészségesebb ételeket tudsz majd előállítani.

A pelenkával kapcsolatban biztosan meg fognak oszlani a vélemények - az a helyzet, hogy környezetvédelmi szempontból igazad is van, ne "termeljük" a szemetet, de a mai világban általában a praktikusság élvez előnyt.

Akárhogy is döntesz, sok boldogságot a babucihoz :))))!!

2008. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem vagy régimódi, csak azt akarod tenni, ahogy szerinted a legjobb a babának. Textilpelenkát használnak mások is, bár nem túl elterjedt és szerintem nem is túl spórolós. A Én ugyan papírpelus híve vagyok, 4 hónapos korig használtunk textilpelust is, szétfeszíteni a babám csípojet, orulok, hogy már nem kell mosni vasalni, de ezt majd úgyis meglátod, mennyire fogod bírni, mennyire foglal le a baba, ilyesmi. Babának fozni meg szerintem mintha kimondottan "divat" lenne. Szivesen fozok én is, egyáltalán nem megerolteto, változatosabb, mint az uveges ételek.En leginkább ezért kapok megjegyzéseket, mert nem sózok, nem cukrozok stb, (7hós tápszeres a babám) és nem a 30 éves felfogás szerint fozok, hanem még kulon a babának, de elfogadják. Tégy úgy, ahogy te jónak látod, és persze, ahogy a babának is megfelel majd!!! Boldog babavárást!!
2008. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A pelussal kapcsolatban eleinte én is azt gondoltam, hogy textilpelust használunk. Nem régimódiság miat, hanem mert azt gondoltam olcsóbb lesz. Ta pasztalt anyuka ismerősök viszont meggyőztek, hogy jobban járunk az eldobhatóval. Szerintük a babának is jobb (nem lesz piros a popója), és sok energiát és időt spórolok vele magunknak. Mindezek mellett a mosószer, a mosógép is elvisz állítólag annyi pénzt. Én azt gondolo ki fogom próbálni mindkét módszert, és amelyík minden szempontból joban beválik azt fogom használni, vagy mindkettőt felválltva.

A babónak persze én fogok főzni, abban legalább tudni fogom biztosra hogy mi van! Manapság már szinte semmilyen készétel biztonságosságában nem lehet megbízni.

2008. okt. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én valószínűleg maradok az eldobható pelusnál, de csak azért mert tutira nem lenne se kedvem, se energiám a textilpelust mosni, vasalni. Amúgy anyukám mindig azt szokta mondani, hogy a textilpelusban sem lesz piros a baba popsija, csak éppen tisztába kell tenni, ha bepisil/bekakil, és nem lehet órákig úgy hagyni, mint a mostani ultra-mega-giga nedvszívó pelusokban.
2008. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

9 napos volt a babám, mikor húgyúti fertőzés miatt kórházba kerültünk. Nagyon sok mindene mentünk (megyünk) keresztül. A lényeg az,hogy azt mondta a főorvos úr nekem, hogy sokkal több a vesemedence gyulladás, és fertőzés, mint 20-25 évvel ezelőtt. Szerinte az eldobható pelus az oka de még nincs mögötte bizonyítás ez csak az ő és kollégái feltételezése, mivel a főzés és vasalás által sokkal jobban van fertőtlenítve.

Ez is egy elmélet. Nem beszélve arról, hogy ezáltal 1,5 tonna szemetet termelünk és dobunk ki:((ennyit termel egy baba, míg szobatiszta nem lesz)

2008. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

rovid leszek. ostoba emberek mindig is voltak, lesznek, akik ezerszer jobban tudjak helyetted, hogy mi jo a babanak, és neked. es ezt persze meg is mondjak, es fel vannak haborodva, ha nem ugy csinalod. ne torodj veluk.

te igy gondolod, legy buszke ra, és nagyon jo anya leszel, te fogod nevelni, nehogy mar torodj vele mit mondanak :)

a textilpelus mellett szol, hogy ha kisfiu, akkor nincs olyan magas homerseklet, mint az eldobhatoba, es allitolag kesobb nemzokepesebb lesz.

ha birod majd a mosast en mindenkeppen batoritalak, nekem van egy kis lelkiismeret furdalasom, hogy eldobhatot hasznalok majd, de majd meglatjuk.

az uveges bebietelre meg remelem sokaig nem lesz szukseg, mert sokaig szeretnek szoptatni, en ugy vagyok vele, hogy mindent ki kell probalni..sajnos ahol lakom legtobb zoldseg meg gyumolcs génkezelt, es azt hallottam,hogy az ilyen uveges bebietelre nagyon vigyaznak, majd konzultalok a vedonommel, ha itt lesz az ideje, de en nem vagyok semmi rossznak az elrontoja.

mindenesetre, aki ilyen miatt lenez, vagy ilyesmi szegyellje magat.

te meg ne torodj vele

2008. okt. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy nem vagy régimódi egyáltalán ugyanis mikor megtudtam, hogy vannak már modernebb változatú mosható textilpelenkák akkor és is úgy döntöttem, hogy azt szeretném majd a babám feneke alá tenni hisz én is abban nőttem fel csak a régi változatában. Úgy veszem észre, hogy nem hallottatok még a modernebb változatáról, mert ezt a fajtát nem kell főzni vasalni és jóval olcsóbb hosszabb távon, mint az eldobhatós. Ha valakit érdekel bővebben a dolog akkor a következő márkákra ha rákerestek neten bővebben olvashattok róla. Pl. KUSHIES, MONAPEL, BAMBINO MIO, POPPOLINI, LOTTIES. Vagy esetleg "minden amit a mosható pelenkáról tudni kell" a következő honlapon:

[link]

Ettől függetlenül eldobhatósat is veszek. Első számításra egyébként sokba kerül megvenni a kezdő csomagot a modernebb textil pelusból, de én kiszámoltam részletesen itthon és míg a gyerkőc pelekás ez az olcsóbb nem az eldobhatós.

Főzni természetesen én is fogok a babámnak, de biztosan lesz itthon tartalékba üveges bébiétel is, ha valami miatt nem tudok főzni.

2008. okt. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Régebben azért egyszerűbb volt a mosható pelusokat használni, illetve inkább mosni-vasalni, mert általában több generáció élt egy háztartásban, és mindig volt valaki a pici mellett, amíg az anyuka a pelusokat tisztogatta. Nem akarlak lebeszélni róla, tégy belátásod szerint. Én sem hallottam még a modern mosható pelusokról - biztosan jók azok is. A vasalás pedig valóban jó fertőtlenítés, szerintem igaza van annak a dokinak, aki az eldobható pelusokat (is) okolja a húgyúti fertőzések miatt. Ami a főzést illeti: én is főztem mindkét gyerekemnek. Kislányom sajnos jobban szerette az üveges ételeket, sokáig alig evett abból, amit én készítettem neki, de most már megeszik mindent, nem csak a műkaják érdeklik. Tégy úgy, ahogy jónak látod, úgyis a gyakorlat fogja eldönteni, hogy kinek van/volt igaza.
2008. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!