Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellene már kezdeni a biliztet...

Kellene már kezdeni a biliztetést?

Figyelt kérdés
17 hós a kisfiam, már régóta szól, ha kaka van a pelusában, mostanában szerintem meg a pisi miatt szól. Időnként rámutat a pelusára, megkérdezem, hogy pisilt-e és akkor mosolyog. Itt olvastam egy linket ezzel kapcsolatban, sok minden már stimmel, csak épp a 2-5 percig egy helyben ülés nem. Épp ezért nem akarom még elkezdeni, nehogy erőltetésnek érezze, hogy ott akarom tartani. Elég nyüzsis a drágám és önfejű, stb... Szerintetek mikor kezdjük? És hogy? Szerintem még korai, olyan van, hogy túl későn kezdi valaki?
2011. jún. 24. 22:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam:


[link]

2011. jún. 24. 23:00
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

biliztetésre akkor érik meg amikor azt érzi, hogy kakilni fog vagy pisilni s tudja tartani :) és persze hajlandó azt a bilin csinálni.

az tök jó, hogy szól, hogy kakilt de arra még nem elég, hogy azt a bilibe végezze.

mindenesetre megpróbálni megéri, hátha rájön, hogy mit is kéna :) de sokat ne várj tőle!


enyém 19 hónapos, hasonló a tiedhez, feladtam mert nem érett még rá de 2 hónap múlva újra próbáljuk :)

2011. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
65%
Nekem nincs gyerekem, de babysitter vagyok egy 3 éves 1 hónapos kisfiú mellett, és még mindig pelenkája van. Mi még csak most szoktatjuk, természetesen nem az én hibámból..én nem dirigálhatom az ütemet! De szerintem nálad még nem késő...általában az a környékemen a babák ilyen 2 éves kor után szoktak rá a wc-re! Szerintem még várj egy kicsit vele...
2011. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én negyedévente bepróbálkoztam az értelmes, 1,5 éves kora óta beszélő lányommal a bili témában. Sose értünk el semmilyen sikert, egyszerűen nem maradt meg rajta.


Most nyáron lett 2,5 éves, és 2 nap alatt szobatiszta lett (déli alváshoz is azonnal!!), úgy, hogy hagytam pelenka nélkül flangálni (bugyiban) és nem tetszett neki, amikor becsinált :)


3. nap reggel ő maga kérte a bilit, onnantól kezdve oda csinál, sőt most 2 hete már csak a wc-be, szűkítő nélkül.

2011. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én jövő nyárra gondoltam, de ha már így jelzi, nem tudom. A kakit már vagy 2 hónapja mondja is (más szót nem is mond!). Engem az egyhelyben nem maradása mellett még az tart vissza, hogy ugye a pl. vizelet tartás és elengedés szerintem még nem működhet nála. De mi van, ha most ő jelzi ezket, én meg ráhagyom. Nem gond?
2011. jún. 24. 23:11
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nekem is folyton jelezte, hogy bekakilt, bepisilt, mégse volt hajlandó majd egy évig ráülni a bilire. :)
2011. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod meg? Lehet, hogy tényleg azt mutatja, hogy pisilnie. kakilnia kell. Attól, hogy megpróbáljátok, erőszak nélkül, baja nem lesz! Itt a jó idő, ha ő is benne van, délelőttönként ne adj rá pelust, maradjon kisbugyiban, aztán kiderül! Vannak olyan gyerekek, akik már hamarabb megérnek a szobatisztaságra, mások később. Ha ki se próbálod, soha nem fogod megtudni, a tiéd melyik kategóriába tartozik... Nekem mind a 4 gyerekem 2 évesen éjjel-nappal szobatiszta ( a szó valódi értelmében!) volt. Ez az ő érdemük, én csak bíztam bennük, el mertem hinni, hogy ha ők mutatják, akkor erről lesz szó... Minden gyerek egyéniség, attól, hogy másé 3 évesen még pelenkát hord, a tiéd igenis lehet néhány hónapon belül szobatiszta! bízz benne!
2011. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!