Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszibarack vagy alma? Egyik...

Őszibarack vagy alma? Egyik sem jó. Melyikkel kezdjem? Hogy folytassam?

Figyelt kérdés
2 napja adok barackot babámnak, ezzel kezdtem mert szorulásos. De úgy látom megcsikarja, bár kaki is volt tőle. Szóval jó is meg nem is. Folytassam? Vagy almát adjak inkább? De az meg hasfogó. Nem tudom mit tegyek.
2011. jún. 25. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én eleve almát adtam neki. Én személy szerint nem tartottam be neki az egy hetet, 5. napon már mást kapott. Akkor adtam neki Kecskeméti sárgarépát. Mindig felváltva adtam neki - hol gyümölcs, hol zöldség - ne szokja meg, hogy mindig csak édeset kap. Aztán jött a többi: banán, sütőtök, őszibarack....
2011. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóval értek egyet én is!Fő a változatosság.Tudom,mindenhol azt írják,hogy fokozatosan szoktasd hozzá egy ízhez és egyre többet fog belőle enni,de ez így nagyon unalmas.Az én babám sem kért ugyanazon a napon egyfajta gyümölcsből kétszer.Ha délelőtt banánt kapott,akkor délután biztos,hogy valami kevésbé laktató gyümölcsöt adtam neki,pl. őszibarackot.Így semmiből sem evett annyit,hogy gondot okozott volna.Persze mindig lesz olyan gyümölcs,ami kicsit erősebben hat rá,de előbb utóbb ezeket is megszokja a pocakja,csak nem kell neki olyan gyakran adni.A banán állítólag puffasztó hatású,nekünk pl. semmi bajunk nem volt tőle.Az almával sem biztos,hogy bajotok lesz,hisz nem mindenkire hat egyformán.Próbáld meg nyugodtan!
2011. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az ember már nem mer leírni ilyen véleményt itt, mert mindenkit lehurrognak. Én most párhuzamosan csinálom: barack, alma, krumpli. Pl. ma ebédre krumpli+barack, és jobban ízlett neki, mint eddig a sima krumpli magában. Almát még csak ma adtam neki: almalé + víz. Meglepődtem, mert olyan sokat ivott belőle, a sima vízből meg nem.
2011. jún. 25. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen idős a picurkád?

Próbáld meg csak napjában egyszer adni neki valami újat. Ne adj neki többször. Mi a tízóraival kezdtük, kb. 2 hét múlva ki is váltottuk azt.

Utána kezdtem az uzsonnát kiváltani tejberizs péppel. Imádja a gyermekem.


Első voltam

2011. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4 hónapos. Most kezdtük szerdán. Csak tényleg amikor magában evett krumplit ebédre, vagy barackot tízóraira, nem kellett neki annyira. De most így keverve a kettőt teljesen bejött neki. Furi, de ma csak ezt ebédelte, annyira jól lakott vele, hogy azóta alszik :) Most egy ideig csak ezt a 3at fogom keverni neki. Majd jövő héten valamikor sütőtök lesz szerintem a következő (7végén). Doktornő ajánlotta, hogy kezdjek most krumplival, mert nagyon sokat bukik. Ez tényleg benne maradt. Meg tápszeres, úgyhogy legalább nem kell annyi tápot adni neki.
2011. jún. 25. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen nálunk is bukós volt a fiam. Most 5 hónapos.

Ha elfogadja, szerintem adj neki azt keverve, aztán majd váltasz, csak az a lényeg (szerintem) hogy változatos legyen édes- kevésbé édes.

Én pl. adtam neki az üveges málnát, epret, áfonyát és nem csattogott ki tőle, mert ugye azokból kivonják az allergizáló anyagokat és a magvakat.

2011. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!