Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tisztességtelen a munkáltatóva...

Tisztességtelen a munkáltatóval szemben, ha teljes munkaidőben tér vissza egy kétgyermekes (2 és 5 éves gyerekek mellett) anyuka GYED után?

Figyelt kérdés
Arra célzok,hogy nagy valószínűséggel gyakran betegek lesznek,tehát ha nincs aki vállalja a gyerekeket ilyenkor,akkor rákényszerül az anyuka,szabadság kivételére,illetőleg táppénzre is akár.Közalkalmazottról van szó,aki 14 éve egy helyen dolgozik,a házhitel miatt van szükség a keresetére.
2011. jún. 25. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztességtelen! A munkáltató tisztában lesz vele, hogy kicsik a gyerekek és ez ezzel jár. Inkább az a kérdés, hogy mennyire állnak hozzá majd rugalmasan. Mert ha nem, akkor az anyuka fog tönkremenni bele (idegeskedni fog állandóan hol a munka, hol a gyerekek miatt). Ha jól kezeli a helyzetet a munkáltató, akkor minden ok lesz.

De semmiképp sem tisztességtelen, sőt - ez a normális szerintem.

2011. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ó de jól esik amit írtál.


A nagyobb gyermek két éves korában szintén dolgozni kezdtem,egy ideig valahogy meg is tudtam oldani a munka és család összehangolását,néha a nagymama is elvállalta (megfázás,nátha esetén),aztán 4 hónapig nem kellhetett fel egy betegség miatt,eleinte állandó éjszakáztam,aztán mikor nem javult és orvosokhoz rohangáltunk kiirattam magam táppénzre,nagyon el voltunk keseredve,hogy mi lesz,azt hittem akkoriban,hogy többé már nem is fogok tudni dolgozni a gyermek betegsége miatt,szerencsére azóta jól karbantartják,kontrollokra járunk,odafigyelnek rá.

Tele vagyok szorongással az előzmények miatt,hogy minden rendebn legyen a gyerekekkel és a munkahellyel is.

Nagyon szeretnék teljes munkaidőben visszatérni.

Bár felajánlotta a munkahelyem,hogy a részmunkaidőre is nyitottak,viszont nekünk a teljes keresetemre szükségünk lenne.

2011. jún. 25. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Szabadsag, tappenz, pont ilyen dolgokra van/hasznalhato.
2011. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én nem vagyok közalkalmazott, hanem a versenyszférába tértem vissza az egy és három éves lányom mellől teljes munkaidőben.

HA beteg a gyerek, akkor orvoshoz én viszem, de a nagyik megoldják az ápolást. Így max 2 órát vesz el a munkaidőmből. Azt, hogy hogyan lehet segítség nélkül megoldani, azt nem tudom.

Viszont, mint magyar embernek az a meglátásom, hogy neked az ÁLLAM a foglalkoztatód, és miért hoz az állam olyan intézkedéseket, hogy gyermekápolási stb, ha az ő munkavállalói sem vehetik igénybe szájhúzás nélkül ?!

Tehát hajrá!

A kicsi 3 éves koráig úgysem rúghatnak ki, hiszen a védettséged még mindig megmarad.

2011. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kirugás nem fenyeget :-),nagyon kevesen vagyunk,viszont nagyon utáltam,ha kellemetlenséget okoztam a kolléganőknek,nem az állam húzta a száját,hanem ők...én pedig igen szégyeltem magam.

MIkor 4 hónapig nem kelhetett fel a kisfiam akkoris az utolsó pillanatig igyekeztem rendelkezésre állni,akkor voltam állandó éjszakás,nagyon nehezen mondtam ki a végén,hogy akkor sajnos most már muszáj elmennem táppénzre,utánna pedig jött a kistesó.

MIkor annak idején eljöttem a kisfiammal táppénzre akkor azt hittem,hogy talán végleg itthon kell majd maradnom vele,az mindenképp nagyon jó dolog,hogy ehelyett szerencsésen alakult az egészségi állpota.

2011. jún. 25. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekes anyukáról mindenki tudja, hogy ott nem csak akkor hiányzik, ha ő maga beteg. Ha nem használod ki pofátlanul (nem feltételezem csak mondom), hogy gyerekeid vannak (mindig előbb mész el, folyton "betegek" a gyerekek), akkor nem lesz semmi baj. Persze a nagymama hatalmas segítség tud lenni, és csökkenti a munkából való hiányzást is.
2011. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én két gyerek mellett kényszerültem visszamenni dolgozni úgy, hogy a kicsi másfél éves volt (apa lelépett) Semmi, érts úgy ahogy írom, semmi segítségem nincs, de azt kell mondanom, hogy szerintem az egyik legjobb munkaerő vagyok. Soha nem kéredzkedek el a munkaidőből ide-oda, ezt azt elintézni, hajtok, hogyha valamelyik beteg lesz és hiányozni fogok, akkor ne okozzak galibát. Az elmúlt két évben háromszor voltak betegek a gyerekek. A kolléganőim közül van olyan, aki két három havonta beteg...Szerintem nem tisztességtelen egyáltalán az, hogy teljes állásban dolgozol..
2012. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!