Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2 év 8 hónap lesz a gyereke...

Ha 2 év 8 hónap lesz a gyerekeK közt, az elsővel végig GyED+GYES, akkor a 2. -nál hogy alakul a TGYÁS meg a GYED?

Figyelt kérdés
Nem tudok kiigazodni......az elsővel max. GYED-et kaptam. AMúgy ő 2008. dec. 23-án született,jelenleg GYES-en vagyok vele, a 2. pedig idén szept. 3-ára van kiírva. Köszi aki válaszolni tud!
2011. márc. 5. 13:35
 1/7 A kérdező kommentje:
bocs kimaradt, hogy az elsővel is voltam tgyáson fél évig. tehát ott a gyed 1,5 év volt.
2011. márc. 5. 13:36
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem 2 év 7 hónap lesz a kettő között és a gyed meg minden alapja a minimálbér kétszeres lesz, mert nem dolgoztam a kettő baba között. nagyjából ugyanannyi lesz minden, mint az első babánál, persze pár ezer ft eltérés lehet(2-3 ezer).

én is max. gyedet kaptam

2011. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit írtál, a tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz, viszont a gyedé a minimálbér. (persze ha a szerződés szerinti béred minimálbér, vagy kevesebb volt, akkor ez lényegtelen).


Mindig azt kell nézni, hogy az igénylést megelőző évben volt-e jövedelem, és ha nem volt (tgyás, gyed nem jövedelem), akkor meg kell nézni, hogy miért nem volt.

Ha azért mert 6 hónapot meghaladóan gyeden voltál, akkor a szerződés szerinti bér az alap (a tgyás esetében nálad ez a helyzet, mert 2011-ben igényled, alapja 2010 - összegét a szerződés szerinti béredből számolják, viszont annak is lesz maximuma, annyi mint a gyednek).

Ha azért nincs az igénylést megelőző évben jövedelmed, mert 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor meg sajnos a minimálbér lesz az alap. (gyed esetén ez a helyzet nálad, hiszen a gyedet majd 2012-ben igényled, alapja a 2011-es év, ekkor meg szeptemberig gyesen vagy).


Ha több volt a bruttód, mint a minimálbér, akkor érdemesebb a szabikat kivenni szülés előtt, majd elmenni táppénzre.

2011. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem, most kérdeztem rá. 2 év 2 hónap van a csemetéim között és a mostani gyedemet az első gyerkőc születése előtti bérem alapján számolták ki. kb. 10ezer Ft-tal kevesebbet kapok most, mint akkor, pedig akkor a maxit kaptam. :( Remélem érthető.
2011. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi. a bruttóm jóval több volt, azért is kaptam max gyedet. és azt nem lehetne, hogy kiveszem a tgyást előbb (egyáltalán kötelező?), és még ezévben elmegyek gyedre? akkor többet kapnék? úgy tudom a tgyást ki lehet venni a szülés előtt is már. de pontosan nem tudom hogy. köszi megint, ha válaszoltok!
2011. márc. 8. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiveheted előbb a szülési szabadságot, de legfeljebb a szülés várható időpontja előtt 28 nappal, így ez neked nem megoldás.

Viszont a szabikat is kiveheted, így a szabi alatt kapott bérből fognak számolni.

2011. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
aha, értem. de a szabi alatt a rendes fizumat kapom , tehát akkor ugyanannyit fogok kapni gyednek, mint az első babámmal? bocs hogy ilyen értetlen vagyok, de nekem ez az egész tb meg midnen olyan kínai. :)
2011. márc. 8. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!