Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos babátok hányféle...

20 hónapos babátok hányféle ételt eszik meg? Nem válogat? Leveseket is eszik? Nekem sajnos a főzelékeket csak pépesen hajlandó megenni, de miért? A pörkölt nokedlivel, rizzsel az a kedvenc! Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
19 hónapos a kisfiam,ő gyümölcsöt nem eszik,szinte semmit.Szokott enni levest,főzeléket,nálunk a mákos tészta a kedvenc.Az,hogy éppen mit szeret,szerintem múlandó.A fiam is mindig kiválaszt valamit,amit állandóan enne,máskor meg ki nem állhatja.Próbálgasd,de ne erőltesd,ha kéri,akkor úgyis megeszi.Én megkínálom 2x,eléteszem,ha nem eszi meg,akkor a következő evésig nem eszik semmit.
2011. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22 hónapos a fiam.ő is válogatós ujabban.amit ma ugy eszik mint aki soha nem evett még életében azt a legközelebb meg nem eszi meg.nehéz ujabban a kedvében járni.gyümölcsöt ő sem szívesen eszik,nagyon kedvétől függ.leves havonta 1-2x sikerül megennie.a főzeléket(főleg a krumplifőzit),szereti.a mostani kedvenc a nokedli.de volt egy idő mikor 3 hétig csak virslit és kakaót volt hajlandó enni,semmi főtt ételt nem tudtam beleimátkozni.egyébként van hogy egész nap nem eszik semmit max 2 kakaót délelött megiszik,de délután egy falatot nem hajlandó enni,inni viszont rengeteget iszik,több litert.nem győzöm a pelust cserélni(sajna nem ül a bilire)szerintem ez a meleg miatt is van h nem akarnak enni,meg egyre jobban kezd kiforrni az énjük,próbálgatják,h meddig mehetnek el,meg persze kezdenek válogatósak lenni.remélem hamar elnövik
2011. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 18 hónapos a lányom,de majdnem mindent megeszik.Most a krumplival vagyunk úgy,hogy akármilyen formában készítem el,nem kell neki.De van úgy,hogy elé rakom a kaját és nem eszi,de viszont az apja tányérjából meg megeszi.Nem féltem,hogy éhen marad,mert valamit azért csak megeszik.Amúgy elég jó étvágyú kiscsaj.Leves nincs minden nap,de abból elég nagy mennyiséget meg tud enni,aminek nagyon örülök. Pépesíteni sose pépesítettem az ételét,csak nagyon jól öszezúztam villával,mivel anyatejes baba volt és később jöttek ezek az ételek.

És csak egyedül hajlandó enni nagy kanállal és villával.

2011. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jún. 27. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiam. Nem válogatós, apja fajta. A fő kedvenc a paprikás krumpli virslivel. Azt bármikor, bármennyit, bárhol megeszi, ha beteg, akkor is csak azt hajlandó megenni. Ő imádja a gyümölcsöket, most épp az a mániája, hogy "lopja" a fáról a meggyet. :D Leveseket mi sem eszünk sűrűn (max. havi 2-3szor), de ha az van, akkor azt is megeszi. Vagy krémlevest csinálok (cukkini, póréhagyma, őszibarack, meggy, sütőtök), vagy tartalmas levest (palócleves, gulyásleves), de nagyon ritkán.
2011. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!