Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felpontozás! Milyen zöldséget,...

Felpontozás! Milyen zöldséget, gyümölcsöt vezessek be neki? Miből készíthetnék főzelékeket?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám,már sok mindent eszik.Viszonyleg szereti is őket.

alma,banán,körte,őszibarack amit adok neki gyümölcsöt

burgonya,sárgarépa,édesburgonya,sütőtök,brokkoli,spenót amit kap zööldséget

Szeretnék neki új ételeket bevezetni,főzeléket,gyümölcsöket még.De nem tudom mit szabad és mit nem.

Tököt,spárgát,kiwit,mangót,stb. mikortól leghet?Miket ehet még 7 hónaposan?


2011. okt. 13. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

tököt, spárgát lehet,

citrusfélékkel szerintem várj még, tele van vegyszerekkel.

az oltási könyv közepén van egy tökjó táblázat :), abban le van írva minden

2011. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Az enyém a céklát nagyon szerette.De jöhet a szilva húsa meg a szőlő húsa is,lehet fűszerezni kaporral, petrezselyemmel.Amiket írtál,azt mindet,és jöhet a husi a tetejére.

2011. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

még korán jöhet:

cékla, tök, uborka hámozva főzve, esetleg sóska ha a spenótot bírta.

aztán gesztenye, meggy, zabkása (lányomnál nagy kedvenc volt). csirkehús -vagy azt már kap?


kiwi, amngó, egyéb déli gyümölcs csak 1 év után (kiwi a magok miatt talán még később)

2011. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment az zöld kezecske! :) Nekem nem egyszerű a helyzetem,mert külföldön lakunk és itt nincs az oltási könyvben táblázat.4 hónaposan kellett elvinni a babámat a védőnőhöz,akkor látta utoljára.Azt mondta akkor lassan bevezethetem neki ezt és ezt a gyümölcsöt-zöldséget.De azóta nem jött,nem kellett menni,és így nehéz.Próbáltam táblázatokat keresni,de több féle van és nem nagyon igazodok ki rajta.Szívesen adnék neki mást is,ha lehet már.Husikát kap egy hónapja.
2011. okt. 13. 19:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy jó táblázat, a védőnő is látta és jóváhagyta. Remélem, nektek is beválik. Jó egészséget nektek!
2011. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 13. 19:46
 7/15 anonim ***** válasza:
cukkini is
2011. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2011. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld kezecske mindenkinek! :) Tényleg,padlizsánt mikortól adhatok és karfiolt?
2011. okt. 13. 20:06
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


én ezek alapján adtam az ennivalókat. padlizsánt 10 hónapos kortól lehet kb. adni

2011. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!