Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehetnek a babák...

Mikortól ehetnek a babák változatosabban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy amikor már nem egy hétig eszik ugyan azt,hanem pl.naponta,kétnaponta más-más főzeléket vagy pürét kapnak.
2011. jún. 27. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
:O nem esznek a babák egy hétig ugyan azt! az első 3 napban nem lehet változatosan etetni őket, a 4. nap jön a 2. új íz, aztán a 7. napon már a 3. amivel már több fajta ételt lehet csinálni. szerintem elég változatosan lehet főzni egy 2 hete hozzátáplált babának
2011. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kaptam a védőnőtől egy táblázatot amin le van vezetve 6-12 hónapig a babák napi menüje.Egy hétig mindig ugyan az.Mindig hétfőn van váltás és pár hónapig így megy.Akkor ez hülyeség?Simán lehet neki adni minden nap mást?

Szegény kincsem,eddig egy hétig egy fajtát evett :D

Bár nem rég óta kezdtük el.

2011. jún. 27. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen táblázatot kaptál de nagy hülyeséget az tuti.


az új fajta ízt 3-4 napig kell adni, ez a kóstoltatás. amit már kóstolt azt lehet adni bármikor!

tehát megcsinálod a már kóstolt ízekből a főzeléket és belekeversz 2 kiskanál új ízt, következő nap egy tök más főzit csinálsz és belekeversz 4 kiskanállal az új ízből. következő nap már abból az ízből csinálsz főzit és beleteszel megint más már kóstolt ízt.

nem tudom ez így érthető-e :)

lényeg, hogy amit már evett az mehet bármikor, amit meg kóstoltok minden nap pár kanállal kapjon 3-4 napon keresztül, hogy ha alllergiás kijöjjön és csak azért 1 új ízt szabad adni, hogy ha kijön, tudd mire az

2011. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,érthető :)Köszönöm szépen.

Azért elég érdekes,hogy ilyen tanácsot kaptam tőle.Ha nem találom furcsának és nem kérdezek rá itt,lehet továbbra is úgy etettem volna szegénykémet...

2011. jún. 27. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:
biztos nem :) az első olyan kajánál ami nem ízlik neki kibukott volna. vagy a kiváltásnál, hisz az első 2 kiskanállal nem lehet kiváltani étkezést :)
2011. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!