Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátoknak milyen...

10 hónapos babátoknak milyen a napi étrendje? Melyik napszakban általában miket eszik? Ehetnek már ennyi idősen túrót?

Figyelt kérdés
Lányom már szinte mindent megeszik, így az ebéddel nincs is gond, csak azt nem tudom, miket adjak neki napközben, hogy változatos legyen! A tejpépet, meg ilyeneket nem hajlandó megenni, még ha gyümit rakok bele, akkor sem! És a legnagyobb gondom, hogy soha nem tudom, hogy elég-e neki a kaja, amit adok neki, vagy pótoljam tápszerrel! Mindig is olyan volt, hogy nem jelezte, nem sírt, ha éhes volt, már kis korától kezdve! Mindig játszik kaja közben, ez normális?
2011. szept. 2. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Húúú... Az én kislányom is ilyen. Fogalmam sincs, mennyit adjak neki. Hiába mondja a védőnő, hogy jelzi, ő aztán nem jelez. Ő is végig játszik az etetőszékben, mindig talál magának valami elfoglaltságot. Mindent megeszik, tényleg mindegy mit adok neki. általában 250 gr/ml egy étkezés(főzelék, gyümölcs), vagy kalácsból 3 szelet vajjal. Változatosság nálunk sincs, max. annyi, hogy mindig más gyümölcsöt kap. Reggeli anyatej, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsi kalács, zsemle, vagy kifli sonkával és/vagy vajjal, májjal, tojássárgájával, és ilyenkor mindig néhány falat után adok neki teát vagy vizet. Kapott már joghurtot, túrót, krémtúrót, ezeket is nagyon szereti. Tulajdonképpen mindent imád, amit adok neki, kivéve a vizet...:)
2011. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az én kisfiam is pont ilyen. Most lesz egy éves és bármit, bármennyit megeszik és persze jár a keze közben, a lábával kalimpál.Próbálom nem túl etetni..a gyümi és főzelék ne legyen több 200-250 ml-nél..kenyérke 1 szelet, kifli/zsemle 1 drb. Van hogy sir mikor veszem ki az etetőből, de attól még nem adok neki többet és egy-két perc már el is hallgat.Ja és tejpépet az enyém sem eszik.
2013. márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!