Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig sírós, hasfájós kisbaba...

Mindig sírós, hasfájós kisbaba mellett hogyan oldjátok meg, hogy a nagyobb gyermek, aki még kicsi (2-3 év) ne szenvedjen a hiányotoktól?

Figyelt kérdés
A szivem szakad meg a kis 2,5 évesemért. Újszülött kisbabám rettenetesen hasfájós, és ráadásul köldöksérve is van, ami miatt nem hagyhatom sírni őt egy picit sem. Ezt tetézi, hogy nagyon rossz alvó, sokat van fent, sokat sír és ezért akkor mindig vele kell foglalkoznom. Sokszor előfordul, hogy pont a nagyobb etetése, altatása közben ébred, és ordít, és akkor mennem kell. Ez nagyon fáj a kisfiamnak, én meg szenvedek ettől. Ti hogyan éltétek ezt meg?
2011. jún. 27. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Részvétem mindhármótoknak. Nincs segítséged? Ha mást nem egy bébiszittert be kéne szervezned, hogy képes legyél néha csak a nagyra figyelni illetve pihenni.

Újra és újra mondd el a nagynak, hogy mennyire sajnálod a helyzetet, bátorítsd, hogy fejezze ki ő is, hogy dühítő, mikor folyton otthagyod őt a kicsi miatt. Megváltoztatni ezt persze nem lehet, de mindenképpen szabadjon kimondania, hogy haragszik. És beszélgessetek a lehetséges "kárpótlásokról", amikor te csak vele fogsz ezt vagy azt csinálni. Meg arról, hogy a kicsinek "többet szabad" például ugrasz az első nyikkanására, de valójában neki is szabad egy csomó dolgot, amit a kicsinek még nem, hiszen nagyobb, okosabb, ügyesebb, tehát felmászhat a mászókára, elmehet a bábszínházba, segíthet anyának stb.

2011. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk a babahordozó segített. Javaslom te is próbáld ki. Csak magadra kötöd a babát, és a naggyal is tudsz foglalkozni és a kicsi sem sírdogál. Nálunk ez megoldotta a helyzetet. A kicsi is részese volt mindennek, de mégsem volt "útban" (érted, hogy hogy értem? :D).

Nekünk Liliputi csatos hordozónk van. :D

[link]

2011. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Párod nem tud segíteni? Két gyerek mellett már illene legalább fele annyit vállalni a gyerekekkel kapcsolatban,mint neked... Érthető,hogy ő dolgozik,de neked meg 24 órás műszakod van, kérd meg,hogy míg a nagyobbal vagy, foglalkozzon a kicsivel vagy fordítva. Ez nem egész napos megoldás,de jobb,mint a semmi, a kenguru meg tényleg jó dolog,nagyon hasznos lehet.
2011. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is csak hordozóval (nem kenguru.... mei-tai) éltem túl. úgy viszont minden rendben v0olt

0

2011. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is csatos hordozóval oldom meg,máshogy nem is tudom,mit csinálnék. 2 éves a nagy,5 hós a pici,aki a kezdetektől nagyon sírós baba,de így semmi gond nincs vele. Persze azért sokat hagyom tornázni a szőnyegén,de ha nyűgös,a hasamra kötve jól elvan.
2011. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! én kendővel, kenguruval, majd háti hordozóval vészeltem át az első kétgyermekes évet. nálunk 15 hónap a korkülönbség, most a kicsi másfél éves. mostmár minden rendben van, kitartást neked is!
2011. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hááát...nekünk is a kendő segített.


De sokszor úgy csináltam, hogy a picikét az ölembe véve, törökülésben ültem a földön. A pici így a lábamon volt, simiztem, vagy hason a lábamon, ez is jó volt neki. Így a földön tudtam a nagyobbal duplózni, játszani.


Nálunk a nagyobb volt az igazán sírós egyébként, tudom, milyen nehéz ilyenkor.

Kitartás!!

2011. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!