Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is sírt már amikor babája...

Más is sírt már amikor babája védőoltást kapott? Vagy csak én vagyok ilyen érzékeny? Annyira sajnáltam 3 hónapos oltás után, nagyon zokogott. Félek, mert lassan itt a 4 hónapos.

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sírtam. Sajnáltam szegényt, de nem depiztem túl.
2011. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg nagyon érzékeny vagy. Próbálj valahogy uralkodni magadon, mert a gyerekre hatnak az érzéseid, és ha te kétségbe esel, ő még inkább, hiszen pont belőled kéne biztonságot merítenie.

Tisztázd magadban az érzéseidet! Szerinted fontos az oltás? Megkockáztatnád, hogy a gyereked szamárköhögést, torokgyíkot, vagy tetanuszt kapjon? Én ismertem kisbabát, akinek orvosi indokkal halasztották el a Di-Per-Te oltását, és sikerült összeszednie a szamárköhögést. Ukrajnában torokgyík esetek fordulnak elő...

Még ha egy óra hosszat is sír szegény egy oltás után, a valódi betegség okozta szenvedéshez képest ez csekélység.

Ha neked semmiképen nem megy, esetleg az apja nem tudná elvinni az oltásra? A babának is jobb, ha egy higgadt ember van vele.

2011. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
70%
Ilyenről sem hallottam még. :D Anyukám mesélte, amikor én kaptam az oltásokat, nem hogy ő, én nem sírtam, végignéztem hogyan szúrja bele a doki a tűt a karomba. ;D
2011. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Ezt nem szabad csinálnod, mert a baba is meg fogja érezni. Fogd fel úgy, hogy ezzel sok bajt, betegséget előzhettek meg, és egy szükséges, fontos dolog! Erősnek, vidámnak mutasd magad, ne sírj, ne idegeskedj oltások előtt! Sok lesz még belőle, és később még rosszabb lesz, ha ezt csinálod.
2011. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
:)igen,első babámnál az első oltásán. :)Aztán szépen hozzászoksz.Inkább ez,mint minden féle más betegeskedés,kórház,műtét :)Ez az anyaság "árny oldala" :)de hidd el nekik is egy aprócska szúrás,és te ott vagy hogy meg vigasztald! :)Hajrá! egy majdnem 3 éves és egy 7 hónapos fiúk anyukája
2011. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem kérdőjeleztem meg az oltások fontosságát. És nem bőgve sírtam csak megkönnyeztem. Az elsőnél semmi bajom nem volt, csak a másodiknál. De ezek szerint csak én vagyok ilyen hülye... :(
2011. jún. 27. 18:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Én az első vérvételnél sírtam/de nagyon/Amikor már lefogták a fejét elkezdtem zokogni,szegénykém akkor még csak 3 hetes volt.Ki is kellett mennem. :(

Aztán a következőnél csak apa vállára borultam.

Az oltásokat viszont elég jól viseltem,biztosan megedződtem addigra.

És ha nem mennél be nem lenne jobb?A babának is jobb ha nem lát sírni és lehet Neked is könnyebb ha nem látod.

2011. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Így is elég ciki, nemhogy még ne legyek mellette. Csak én tudom elvinni, apa mindig dolgozik tanácsadás időben. Nagymama (anyukám) jöhetne még szóba, de az cikibb nekem, hogy nem megyek be, minthogy megkönnyezem. Amikor a kórházban 3 naposan a fejéből vettek vért, akkor nem volt rám ilyen hatással. Csak ez a 3 hónapos.
2011. jún. 27. 18:39
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hónaposnál én is nagyon sajnáltam próbáltam visszafojtani a sírást, a következőknél már jobban bírtam. Úgyhogy nem vagy egyedül. :)
2011. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18.23 vagyok.Én sem az oltás fontosságára értettem,hanem hogy milyen "hülyék" vagyunk mi anyák,a félelmeinkel egy oltástól,miközben vannak olyan beteg gyerekek akik sajnos gyakori vendégek a kórházban(a szüleikkel együtt)és hősiesen bátran viselik a megpróbáltatásokat!Mint írtam ,hozzászoksz de egy anyának mindig összeszorul a gyomra,még egy "nyamvadt" szuritól is!Nem vagy hülye,vagy én is az vagyok :) de most még a hormonok is dolgoznak benned de egy idő után uralni fogod ezt az érzést!
2011. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!