Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tengerparti nyaraláshoz,...

Tengerparti nyaraláshoz, szerintetek mik a nélkülözhetetlen dolgok egy 2 éves gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt: gyógyszerek, ruhák, játékok, krémek stb.

Nagyjából már van egy listám, de örülnék, ha írna valaki aki már volt gyerekkel tengerparton! Nekünk ez lesz az első külföldi nyaralásunk!


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jún. 29. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi tengerpart mellett lakunk es ha homokos tengerpartra mentek nyaralni akkor ajanlom a sorf rucit. Ilyesmire gondolok:

[link]

Tudom nem mindenkinek tetszik de nagyon sokat segit mert nem kell folyamatosan naptejezni a gyereket mert ez UV szuros. Nagyon hamar szarad es igy ha ki be maszkaltok a picivel a vizbe akkor nem kell minden furdes utan naptejezni es nem eg le. Ha ruci nincs es naptejet teszel ra akkarmilyen szuper a naptej a homok raragad a gyerekre... Ez a ruha szerintem nagyon jo. Estefele 6 utan en mar leveszem rolla mert akkor nem teszek ra napteje es raadok egy uszopelust de napkozben tenleg nagy segitseg. Persze az arcat, kezeit, labfejet jol be kell kenni naptejjel rendszeresen de a testet vedi a ruci. Szerintem a legjobb talamany. Ha nem homokos partra mentek akkor szerintem nem szukseges. Uszocipot is vigyetek neki mert ki tudja hova mentek be a tengerbe. Kisfiam mezitlabazni szeret nagyon de ha kagylos helyre megyunk akkor kemeny talpu uszocipot kap. Legyen nallatok egy kis poncsos torulkozo szeruseg, hogy ha keso delutan mar nem hordja a szorf rucit es nincs az a nagy meleg bele tudjon bujni furdes utan. Ilyenre gondolok aminek ossze lehet kapcsolni a kezenel es nem esik le rolla ha mozog:

[link]

Ezenkivul uszopelus a szorf ruci ala ha meg nem szobatiszta, uszobugyi ha mar nem tuz annyira a nap, jo sok folyadek, gyumolcs, homokozo szet (en nem cipelnek otthonrol mert van a tengerparton rengeteg fajta es nem dragak, bar ez attol fugg hova mentek), uszogumi, nekunk van kis UV szuros napsatrunk amibe aludni szokott, kalap a fejere, nekuk nagy kedvenc a felfujhato labda, naptej (ajanlom a habot nem a keremet mert a hab nem ragad annyira es sokkal jobb erzes a boron, 6 oras vedelmet nyujt en 2-szer szoktam bekenni vele a fiam kezeit, labat, arcat es vizallo). En mar legalabb 15 fajta naptejen tul vagyok a gyerekkel es a borotva habhoz hasonlo a legjobb. A gyogyszerekbe es ruhakba nem vagyok jartas mert mi csak hazaugrunk ha valami gond van. 30 percre lakunk a parttol. Neha viszek neki 2 polot, 2 rovid nacit de altalaban a szorf ruciba jarkal ha megyunk fagyizni vagy ebedelni. Jo nyaralast nektek!!

2011. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszerek:

Lázcsillapító kúp, 2 féle hatóanyagú szirup is, aloe vera krém, neogranormon krém, popsikrém (sokminenre jó), naptej, szúnyog-kullancs spray, rázókeverék, alkohol, betadine, kötszerek, ragtapasz, kisolló, valami krém szúnyogcsípésre.


Ruhák:

Az alap dolgokon kívül, legalább +2 strandolós törölköző, 2-3 váltás fürdőruha, úszógumi, karúszó, papucs, sok póló, rövidnadrág.


Játékok:

Amiket nagyon szeret, + amikkel strandon is tud játszani (pl. homokozó készlet, vödör, lapát, stb.)


Ja, és csináltass neki igazolványt, ha még nincs!

2011. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Sokat segítettetek! Igazolvány már van szerencsére! :)

Még egyszer nagyon szépen köszönöm!


Kedves első válaszoló, tényleg nagyon praktikus az a ruha! Köszönöm!

2011. jún. 29. 12:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként Horvát ország-Pula, ahová megyünk, azt írja a katalógus, homokos köves a strand rész. Remélem minden szuper lesz! Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. jún. 29. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
A fentieken kívül még vihetnél strandcipőt, ami köves parton jól jöhet. Vinnék calciumot, Fenistil cseppet vagy krémet viszketés, csípés, allergia ellen. Hasmenés ellen nem tudom mit kaphat egy 2 éves, beszélj a patikussal mit ajánl. Napvédő sapit, úszópelust vihetsz, ha szükséges. Babakocsi, utazóágy, felfújható laszti, játékok, papír, ceruza rajzoláshoz. Pléd a strandra, mesekönyv, hirtelen ennyi jut még eszembe. Jó nyaralást!
2011. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, esetleg úszógumi, matrac még ha befér szerintem jól jöhet.
2011. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elso valszado vagyok. Ha koves homokos akkor kiscipot vigyel neki mindenkeppen. Az elejen en furcsaltam a szorf rucit es elegge idegenkedtem tolle. Ugye otthon sosem hordutunk ilyet... De tenleg nagy segitseg. Estefele leveheted rolla, hogy erje kicsit a napfeny 6 ora korul ha gondolod de napkozben legalabb nem lesz gondod, hogy leeg a gyerkoc es nyugodtan mehettek barhova, ki-be a vizbe es rengeteg gyereken fogod latni. van aki feher hosszuuju polot ad a gyerkocre es ez is tokeletes csak ennek a ruhanak az a tulajdonsaga, hogy hamar is szarad igy nem ul vizes ruhaba a gyerek. Kisfiamnak nem volt soha es most sincs melege benne. Orulok, hogy segithettem.
2011. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Mindannyiótok válasza segített! :) Örülök, hogy vannak még segítőkész emberek! Köszönöm szépen még egyszer! :)
2011. jún. 30. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!