Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen receptek vannak finom...

Milyen receptek vannak finom babafőziket illetően? Mikrotól lehet vegyíteni? Miket érdemes vagyíteni?

Figyelt kérdés
6,5 hós a kislányunk,1,5 hónapja hozzátáplálunk,de eddig csak kevés dolgot mertem megpróbálni és nagyon egyszerúűeket!Pl:mindig csak krumplihoz mertem adni 1 féle zöldséget:sóska,brokkoli,répa,cékla,sütőtök..,meg persze a gyümik!Csak most olvasgattam és már 1 csomó mindent lehetne adni,de nem merem,meg olyan egyszerűek a kajái!Jó lenne vegyíteni,nem?Miket hogyan lehet?Lehetek merészebb?És ha már zöldségeket próbáltam és vegyíteni szretnék akkor már nem kell először csak pár kanállal hanem akkor már lehet annyit amennyit megeszik?
2009. márc. 27. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Amiket már evett, azokat nyugodtan keverheted, pl én szoktam brokkoli, répa, krumplit csinálni. A kisfiam imádja a cukkini + krumplit is.

Csirkehusit még nem esztek? Szerintem már azt is lehetne neki adni.

2009. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Husit még nem próbáltunk!De már jó lenne!Azt úgy kell h pl krumpli répa és husi?V hogyan?
2009. márc. 27. 10:11
 3/7 A kérdező kommentje:
És amiket már evett akkor ha vegyítek akkor abból nyugodtan ehet annyit amenniyt akar,ugye?Meg akkor másnap már kaphat mást is!
2009. márc. 27. 10:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: igen, a husit főzd meg (vagy én egy pici olajban szoktam megsütni, de az én fiam már 8 és fél hós) és a zöldségekkel együtt turmixold le egy kis főzővízzel.

Azokat a zöldségeket, amiket már evett keverve is nygodtan eheti (egész adagot).

Én elég bátran szoktam neki adni mostanában az új kajákat is (pl mostanában a zöldbabot). Ha látom, hogy szépen eszi, akkor odaadom neki az egész adagot. Szerencsére a fiam jó evő, megeszik mindent és nem volt eddig semmitől baja.

2009. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ti le szoktátok a kajákat fagyasztani? Én kétnaponta főzök, mert tartok a fagyasztott dolgoktól, de husit jó lenne lefagyasztani. Azt hogy kell?
2009. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Husit azt úgy kell h felkockázod és kis részletekben lefagyasztodolyan kicsikben amiket 1 alkalomkor adsz neki h ne kelljen az egészet felengedne!
2009. márc. 27. 11:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!Akkor hajrá husi és a vegyítés:):)
2009. márc. 27. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!