Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 36+0-ra született a...

Akinek 36+0-ra született a babája őt azóta is koraszülöttként kezelik, ill. születésekor úgy kezelték (kürházban, ill. azóta gyermekorvosnál)?

Figyelt kérdés
Érződik bármilyen elmaradás pl. mozgásfejlődés , testhossz, súly tekintetében?
2011. jún. 30. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Unokahugom ikrei születtek 36 hétre, most két évesek, és teljesen átlagos fejlettségűek. Talán alacsonyabbak, mint mások, de a szüleik se túl magasak, sztem ez inkább genetikai ok.
2011. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

36+5-re szültem...és koraszülöttnek nyilvánították-jobb a kórháznak, gondolom nagyobb normatívát kap utána.(számítás szerint 40 hétre jött).szülött, de csak papíron, meg jól megkínoztak minket a csecsemőn-nem adták ki csak 3x szopni, pedig tejem mint a tenger, és a baba is ügyesen szopott.Amikor elkezdtem fizetni, rögtön szophatott...hmmm

semmi hátránya, lemaradása nincs, sőt!

2011. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

36+5-re született.2550 gr,47 cm.sürgősségi császármetszéssel,8/10 Apgarral.Nem kezelték koraszülöttként.

10 hónapos már önállóan tud járni.

2011. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

36+4 re született 2900g és 54 cm volt, 7/10 es apgar-ral, mert nem lélegzett. :(

Szerencsére nem lett semmi baja, nem kezelték korababaként, de azért a védőnő felhívta a figyelmemet, hogy -1 hónappal kell számolnunk. Na azt az 1 hónapot szerencsére sosem kellett figyelembe vennünk, mert idáig mindig meghaladta a kortársait súlyban, hosszban, fejlettségben. Most 1 éves múlt még mindig cicizik, szalad, jó pár szót tud, ügyesen megérteti magát mindig. Pedig rettegtem, hogy valami baja lett, nem azért mert korábban jött hanem mert újraélesztették.

2011. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!