Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik nappal a...

Miért nem alszik nappal a kiságyban 10 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
10 hónapos lányom pár napja rájött, hogy fel tud állni a kiságyban és ezóta a nappali alvásnak lőttek. Ma 2,5 órán keresztül próbáltam lefektetni, énekelni, mászkálni megnyugtatni, de semmi. A végén mindig feláll, az utólsó félórában már üvölt. Be kellett tennem a babakocsiba, de még fél óra múlva is szipogott. Megszokja, hogy nem kell mindig felállni benne, hanem aludni, mint ezelőtt? Nem utálja meg a kiságyat, ha erősködöm? Mit csináljak? Ja eddig kétszer aludt nappal, most akarom próbálgatni az egyszerit, de félek az meg kevés lesz.Köszönöm ha írtok!
2009. márc. 27. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

az a baj, hha rájött, hogy fel tud állni benne, akkor fel is fog. most kezdődnek az altatási gondok, mert hát elég erősen kellene lenyomnod ahhoz, hogy egy helyben maradjon...

szerintem addig altasd 2szer, ameddig ő azt igényli. az én fiam is 10 hónapos, de ha látom, h álmos bizony megy csicsikálni. semmi értelme, h túlpörögjön...

én magamra fektetem és úgy altatom, ez most még bejön, de hogy később mi lesz, azt nem tudom:))

2009. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez a helyzet, csak az én kisfiam már 6,5 hósan felállt a kiságyban. Addig gyönyörűen aludt benne, az éjszakákat is átaludta. Sajnos én nem tudtam róla leszoktatni, csak úgy tudom beletenni, hogy melléfekszem a nagy ágyon és miután elaludt belecsempészem a kiságyába. Ha éjjel felébred és fel is áll , már nem tudom visszaaltatni, megint csak úgy, hogy kiveszem magam mellé.:( Sajnos én is próbáltam félálomban is belerakni, de amit meglátta a rácsot már fel is pattant. "Berakom - kiveszem, megnyugtatom, aztán visszarakom és újra próbálom altatni" módszer sem vált be. Talán valaki tud majd használható ötletet adni, mert az nekem is jól jönne. Ja és a sírni hagyás sem vált be, mert annyira felzaklatta magát, hogy annál jobban nem aludt el. Utána alig tudtam megvígasztalni, ezért ilyet soha nem tennék mégegyszer Vele!!!
2009. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

most elkeseredtem, tehát ez már így lesz. Mindig az altatással van a gond. Először kocsiba aludt, aztán szépen beszokott a kiságyba. aztán most az sem megy megint, megint visszaszokunk a kocsiba? Ezt nem akarom.

Egyszer altatni nappal azért akarom, mert a délelőtti tortúra eltart sokáig így a délutáni már estébe nyúlna, akkor meg lehet, hogy kihúzza estig. Éjszaka még nem volt felállásos gond, mert elég vastag hálózsákban alszik. Köszi, hogy írtatok!

2009. márc. 27. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!