Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csináltam...

Valamit rosszul csináltam szülés közben?

Figyelt kérdés

4,5hónapos a babám,2hónapig kengyel volt rajta,mert laza volt a csípője.A gyógytornász azt mondja,hogy lazák az izmai,sokat kell tornáztatni,és kérdezte,hogy nem volt-e vmi komplikáció szülés,terhesség során,mert ezt oxigénhiányos állapot is okozhatta(hipotóniás)Nem volt semmi komplikáció,bár eléggé elhúzódott(12óra)a vajúdás,mert nagyon fent volt a baba.A vége felé,mikor már erős nyomásingert éreztem én nyomtam,mondta a szülésnő,hogy nyomhatok,úgyis érezni fogom mikor tolófájások jönnek.Nah,én nyomtam,de még nem voltam csak kb4ujjnyis,meg a baba is fent volt.Ezzel okozhattam gondot??Egyszerűen nem tudtam visszatartani!Ráadásul a fájást is jobb volt úgy viselni,hogy nyomok!Gyakran rátett NSTre is a szülésnő és minden rendben volt.Azóta is minden rendben.

De most kérdezgetik,hogy nem volt-e komplikáció,mert gyengék az izmai.

Még nem fordul semerre,max oldalra,de már nagyon jól fog,bár azt a bal kezével sokkal jobban csinálja.Ha leesik a csörgő,csak a bal oldalánál nyúl utána,jobbra nem.

Én tettem vele ilyen rosszat? Nagyon bánt ez a dolog!:((

2hete került le róla a kengyel,abban csak háton lehetett.


2011. júl. 1. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne legyél "buta"! Te semmiről nem tehetsz!!! Ne hibáztasd magad! A szülésznő sem látott be hogy minden stimmel-e a picinek kifelé jövet! Sajnos vannak ilyen "gondok" de már vannak annyira fejlettek az orvosok és a gyógytornászok is hogy biztos tudnak segíteni a kicsiden! Tornáztasd otthon is minnél többet!


Maga az inger ellen nem tudsz tenni semmit!!! Gondolj csak rá ha érzed hogy nyomnod kell és azt mondták volna hogy tartsd vissza!!! Hogy? Ez olyan butaság! 100%ban nem bírod visszatartani!!! NE HIBÁZTASD MAGAD!!! Nem tehetsz semmiről!!! Biztos megfog erősödni a Babátok is! Tornáztasd sokat kérdezd meg otthon miket csinálhatsz-e még pluszban! (egyik ismerősőm lepedőre tette a picit kicsit megemelte hogy ne érjen teljesen a padlóra a pocakja, úgyhogy kényelmetlen legyen neki és meg akarjon fordulni! ösztönözte erősítette mert 6 hónapos volt és nem forgott) kérdezd meg hogy vannak-e ilyen lehetőségek! Magadat meg ne emészd!

2011. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy annak a 12 órát picit megsínylette, de:

- nem te vagy a hibás, senki sem az

- szépen tornásztatni kell és kifogja nőni

- nem történt tragédia, csak apróbb eltérés ez, amit anyáink idejében még csak észre se vettek, nem is kezeltek

2011. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia


nálunk is komplikációk voltak a szülésnél de csak 7 hónap után derült ki a jobb oldalon a picim agya sérült :(

és nem vették észre...

neki is nagyon gyengék az izmai plusz még feszesek a végtagok de annyira erősen hogy ő nem tudott mozogni, fogni semmit....

Dévényre kezdtünk járni még mindig nagyon hipóton és feszes de sokat javult nyúl a dolgokért de még nehezen tartja meg.

ő is csak az egyik oldalát használta a sérülés miatt elkezdtük a HRG vízi tornát és kb 3.alkalom után a másik oldalát is kezdte használni.

most 1 éve de még nem tud ülni a törzsi nyaki hipótóina miatt.

vidd el Dévény tornára jó lesz hidd el nagyon drága és nagyon sírnak a babák de hatásos!


és biztos nem te vagy a hibás én is gondolok arra mi lett volna ha másként csinálom és bárcsak vissza forgathatnám az időt, de ez nem segít a kisfiamon.


kitartás nektek és javulás a kisbabádnak!

2011. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, de ilyen butaságot!!! nagyon jól csináltad!!!



egyébként a 12 órás vajúdás egyáltalán nem elhúzódó, első baba esetében kifejezetten rövid! és reggel 6kor éreztem az első fájást és este 10re lett meg a babám, a szülésznők, orvosok mind azt mondták, hogy nagyon ügyes a babám, hogy ilyen gyorsan kibújt, van aki 2-3 napig vajúdik, na az az elhúzódó!

nyomni nekem kifejezetten kellett még mikor nem voltam kitágulva, mikor megtanították hogy kell majd nyomnom mikor jönnek a tolófájások, ezt se hiszem, hogy problémát okozna, akkor nem csinálnának ilyet.


ne okold magad, nem te vagy a hibás, babád nagyon ügyes, utol fogja érni a társait, hidd el, hamarabb mint gondolnád!


egyébként sok császáros baba is visel kengyelt, nem hiszem, hogy feltétlenül kell keresni az összefüggést de tény, hogy egy nehéz szülés, oxigénhiányos állapot után gyakori ez a probléma, de ebből csak annyit jegyezz meg, hogy milyen jó, hogy nálatok szó sincs ilyesmiről!!!

2011. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

egyébként nem volt nehéz a szülés,és komplikáció se volt,nem tudom,lehet,hogy valamit félreérthetően írtam.inkább engem viselt meg.maga a kitolás 10-15perc volt.9/10es apgar,minden rendben volt.de tényleg elég lusta a babám,még nem is akar forgolódni.de legfurcsább az,amit írtam is,hogy a bal kezével nyúl minden után(vagy egyszerre)de ha vmi jobb oldalt van inkább sír,hogy adjuk oda neki,nem is néz oda.ez nagyon furcsa.és mikor felhúzom a kezeivel akkor a ballal erősebben kapaszkodik.

voltunk dévény gyógytornásznál,ő mondta,hogy hypotóniás kicsit,de várjunk még 1,5hónapot,ha akkor se forgolódik járnunk kell hozzá.Addig pedig itthon forgassuk,tornáztassuk.

2011. júl. 1. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!