Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakul ki a baba türelme?

Mikor alakul ki a baba türelme?

Figyelt kérdés
Néha annyira bosszantó, hogy a babácska 10 hetes korában is úgy üvölt a kajáért, mintha éheztetnénk, és nem tud 1 percet sem várni, amíg összedobjuk neki a tápszert, sőt sokszor csak melegíteni kell, mert előre legyártva a hűtőben van. De a baba rém türelmetlen, nem fogja fel, hogy az elmúlt 10 hétben is megkapta szinte azonnal. Mikor fog az kialakulni, hogy jelzi, hogy kell neki valami, aztán vár? Mert jelenleg a sírás a jelzés, ennél azért türelmesebb megoldás kéne. Elfogadok minden választ, ha azt mondjátok, hogy évek, akkor okés, csak legalább tudjam.
2011. júl. 1. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
most gondolj bele, ha nem sírna, honnan a fenéből tudnád, hogy éhes? :) csak így tud kommunikálni, jobb ha megszokod :D én 1,5 évesem már azért tud néha türelmes lenni de még mindig előfordul, hogy potyognak a könnyei mert azonnal nem repül a szájába a kaja :D pláne ha látta, hogy mondjuk virsli vagy valami fincsi husi a vacsi :D
2011. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy ne sírjon. Hanem arra voltam kiváncsi, mikortól tud várni. Tehát okés, jelzi sírással hogy éhes, aztán ha látja, hogy csinálom, rajta vagyok az ügyön, elhallgat, és kivárja :)
2011. júl. 2. 10:05
 13/13 anonim ***** válasza:
Tegnap 21:18-as vagyok. Nálunk ugye éjjel ébred, nyöszörög-felsír, gondolom látja, hogy a konyhában felkapcsolom a kislámpát és nem sír tovább, akkor már csendben van és várja, hogy vigyem neki a tápszert, szóval kb. 15 hós kora körül már ilyen volt. Nappal meg semmi hangja, ha evésről van szó. Biztos babafüggő, én alig tudom az etetőszékben tartani, pár falat után már menne is. Van, hogy utána viszem a falatkákat, kistányéron a szobába leteszem, hogy elérje és játék közben egy-egy falatot eszik és így elfogy. Tudom nem a legjobb, de máshogy nem enne, még annyit sem.
2011. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!