Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadekot kell meginni...

Mennyi folyadekot kell meginnia egy 15 hos babanak?

Figyelt kérdés
az enyem alig iszik 4 dl-t,tapszert beleveve,pedig kinaltam mar mindennel...lehet,az is baj,hogy folyton felrenyel :((
2011. júl. 2. 01:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A csecsemők, babák folyadékigénye saját testükhöz viszonyítva magasabb, mint a felnőtteké. Csecsemők folyadékigénye 10kg-ig 100ml/kg, 10-20 kg között +50ml/ttkg és 20kg felett +20 ml/ttkg. Nyári hónapokban, télen a fűtött, száraz levegőjű szobában, betegség idején ez lehet több.

Ebbe benne van a szilárd élelmiszerekkel bevitt folyadékmennyiség is pl. gyümölcs, főzelék.

Az én lányom télen nem itta meg a fent leírt mennyiséget, most, hogy 16 hónapos, és melegebb van, és lassan már mindig azt eszi ebédre, amit mi, már sokkal többet iszik.

Miből adsz neki inni?

2011. júl. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon keveset iszik.Felváltva kapja pohárból, szívószállal stb, hogy változatosabb legyen.Mégsem kell neki.

Ha nem szomjasak, akkor mit lehet tenni?Hiába adsz neki teát, vizet, limonádét, ha egyszer nem kell.

2011. júl. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szinten pohar,szivoszal,4 fajta csoros poharat vettem,egyikbol se kell,neha meg visszaterek a kiskanalas modszerhez is,csak iigyon par kortyot ebed utan...amikor nagyon meleg volt,tobbet ivott,bar az egy liter meg igy sem volt meg...
2011. júl. 4. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!