Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippeket kérek babának kézfert...

Tippeket kérek babának kézfertőtlenítésre, ha összefogdossák, mivel fertőtleníthetem a kezét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Semmivel. Nem immungyenge gyereket akarsz te nevelni. Minél jobban félted, annál törékenyebb lesz. Nyilván ne legyen koszos, vegyszeres a keze, de nem kell túlzásba vinni.
2011. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Boltban kapható kézfertőtlenítő géllel. Van sok illatban, és szerintem van "gyerekbarát" verzió is.
2011. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Én a Rossmannban vagy a dm-ben szoktam venni ilyen kis tubusos folyadékot, 2-300 Ft és elég sokáig elég. De az én fiam már 1,5 éves, csecsemőként nem fertőtlenítettem.
2011. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
ha egészséges a pici babád és az is,aki megfogta,akkor nem lesz baja. mi 8-9 hónapos korától, mikor már ő nyúlt mindenhova, a dm-es higeene-t használtuk. előtte viszont megkértük a látogatókat,hogy mossanak kezet és egészségesen jöjjenek. vagy kezet mostunk otthon. vagy nem engedtük,csak a lábát simizni (idegennek)
2011. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mosd meg a kezét. Szerintem ne kenj rá semmilyen kézfertőtlenítőt még ha azonnal felszívódós is.
2011. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is minek szeretnéd fertőtleníteni? Teljesen felesleges, nem kell mindentől óvni. Gondolom nem beteg, leprás emberek fogdossák és nem is idegenek. Ha esetleg még nagyon kicsi (pár hetes) és neki fogdossák, akkor először is kérd meg, hogy a kezét és az arcát nem szabad. Ha mégis, akkor alkohollal amivel a köldökét is kezelted töröld át, aztán vizes szivaccsal. Ha nagyobb már, akkor pedig ne óvd annyira, fog még homokot, koszt is kóstolni, nem lehetsz ott minden egyes ilyennél.
2011. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

bacigyár ne fogdossa a babád, egészséges ember után meg nem kell fertőtleníteni. popitörlővel töröld át és kész.

ha már most fertőtleníteni akarod a babádat, mi lesz később mikor az utcán a szemetet matatja?

ha mennek vendégek, mossák meg a kezüket

2011. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak mosd le neki vízzel,vagy töröld át popsitörlővel.
2011. júl. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Számomra kellemes meglepetés volt, hogy a vendégeim, amikor megérkeztek, kérték, hadd moshassanak kezet. De én se újjongtam, ha pl. utcán, csak ugy megsimogatták. Popsitörlő mindig van a babakocsiban, azzal törültem át. Akármilyen bió kézmosó, amihez nem kell víz, szerintem károsabbHa ilyet használunk utána is öblitek, vagy popsitörlővel törlök. De volt 3-4 hónap, amikor egyszerüen nem lehetett vigyázni. Mászott, mindent azonnal a szájába vett. Semmi baja nem lett. Anyukám barátnője szerint, aki doki, hagyni kell, így alakul ki az immunrendszere. Egyébbként meg az egyetlen, amivel pár napos, hetes pici baba kezecskéjét áttörülném, az a F Aktivátor (a Forevertől). Ebből kávéskanálnyit itatok, amikor tartok tőle hogy valamit elkaphat(nátha, hasmenés, stb.).

14 hós baba anyukája

2011. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

a vendég mossa meg a kezét, mielőtt összefogdossa a babát.


amúgy nem kell.


majd ma már a csigákat meg köveket fogdossa séta közben, a popsitörlővel megtörlöd, és kész :)

2011. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!