Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos gyermeked miket...

22 hónapos gyermeked miket eszik egy nap? És hány kiló?

Figyelt kérdés

Van egy nap öt étkezés?Ha igen, akkor az miből áll neki?Egyedül eszi már az ebédet?És pl. a kenyeret hogy adod neki, katonákban, vagy egy fél szeletet odaadsz neki, és megeszegeti?

Fiam evése egy katasztrófa, el vagyok keseredve, egész nap képes nem enni.Ma eddig öt falatot evett délelőtt, és semmi mást.És ezt lassan ott tartunk hogy minden nap eljátsza.Nagyon rossz ezt látnom, és nem tudok neki már mit kínálni.Magától nem eszik, csak nagyon ritkán, ha ráhagynám, akkor nem kérne szerintem.De eljutottam oda hogy beleuntam, odaadom neki, és ha eszi akkor eszi, ha nem akkor éhen marad.Amúgy eleven, jó kedvű, okos, csak hát a kajával vannak gondok, nem is kicsit.


2011. júl. 4. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

jövő héten lesz 22 hónapos a fiam

most jól eszik,régebben ő is katasztrófa volt

reggel megiszik ébredés után két deci tejitalt,majd kicsit később fél szelet vajas-mézes kenyeret,vagy vajas-sajtosat,vagy sonkásat.utána megkínálom barackkal,pár falatot eszik,nem sokat.10-kor eszeget valamit pár ropi vagy egy túró rudi.(ez nem régóta van,pár napja,előtte tízkor semmit nem evett.

fél tizenkettőkor ebéd,amit mi eszünk.a kis tányérjába kap,néha megmérem mennyi,200 gramm körül.déltől alvás

15-kor uzsonna,egy krémtúró vagy danett vagy joghurt.

este tejpépet eszik 250 körül vagy 2 virslit vagy főtt kaját vagy megint valami kenyeret,mikor mit kér.(nagyon jól beszél,megkérdezem,hogy mit kér és megmondja.ha tejpépet eszik,akkor utána nem kér tejet,ha mást eszik,akkor megiszik 1-2 decit.

11 kiló és 86 centi.

vitamint kap(marslakócskák szirup és pro+kid),azóta jobban eszik.ja és napközben szoktam kínálgatni gyümivel,1-2 falatot eszik,most nem rajong érte

2011. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam, egyedül nem eszik, nem látom értelmét, hogy 33 hetes pocakosként napi 5x mossam fel a konyhát...

Hát a napi 5 kaja kb. megvan, de ő mindig csak keveset eszik. Ebből 1-2x joghurt vagy más tejtermék, 1x gyümölcs (+keksz pl.), 1x leves, 1x főétel, 1x kenyér (+paprika, paradicsom, sajt). Tápszert nem issza már meg, max. tejből csinálok neki macikávét vagy tejbedarát, esetleg kukoricapehely+méz és azt öntöm le tejjel.

Normálisabb mennyiséget egyedül a levesből eszik, na meg a joghurt (kefír), amiből meg bír enni jó 2 dl-t is. Általában ebbe is rakok kukoricapelyhet, hogy laktatóbb legyen, akkor persze nem eszik belőle ennyit.


11,5 kiló (és még felfelé kerekítek...), kb 86-87 cm.

2011. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok: azt elfelejtettem, hogy a mű kajákat eleve nem kéri (felvágott, virsli...) és a tésztaféléket nem szereti (kifőtt tészták). Masszívabb leveseket szereti (gulyás, bableves, frankfurti stb.) + bármilyen gyümölcs.
2011. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a kisfiadnak a súlyával minden rendben, jókedvű és eleven, akkor nincs semmi baj. Azt mondják, hogy ilyenkor nem érnek rá enni, időpazarlásnak tartják:)

Biztosan ki fog alakulni, ne aggódj!


Egy 10 hónapos kisfiú anyukája

2011. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb ennyi idősen volt nálunk is az első problémás időszak evés területén. Addig, mint a sáska, mindent megevett, úgy 20-21 hónaposan pedig voltak olyan hetek, hogy reggel + este kakaó, azon kívül max 1 negyed banán, vagy 2 szem keksz, vagy 1 túró rudi, de volt hogy az sem, csak a kakaó! Teljesen kétségbe voltam esve, a doki azt mondta, ne aggódjak, eszik annyit, amennyi kell. Multivitami9n szirupot adtam neki, hogy legalább vmi vitamin legyen... 12 kg volt akkor.

Aztán 1-2 hónap alatt elmúlott. Most 2 és fél éves, és megint ilyenje van - most 15 kg, tehát látod, nem fogyott el! Van hogy 2 napig nem eszik, csak iszik, aztán harmadik nap eszik mindenfélét. Tisztára kiakaszt.

2011. júl. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor látom nem vagyok egyedül a problémával, csak a családban a többi gyerek általában jó evő, és én ehhez viszonyítok.Tudom hogy bele kellene törődni, csak olyan nehéz....

2011. júl. 5. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!