Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatod el - leginkább...

Hogyan altatod el - leginkább - napközben a 3 hónapos gyermeked?

Figyelt kérdés

Az esti altatással nincs gond, ott viszonylag hamar elalszik, de napközben két verzió van:


1. Elkezd nyűglődni. Ilyenkor látom, hogy dörzsöli a szemét, hatalmasakat ásít és pislog. Amikor már egyik oldalról a másikra fordítja a fejét folyamatosan, akkor már viszem az ágyába. Mivel hason szeret aludni, megfordítom, berakom a cumit.


2. Túlpörög. Vagy későn veszem észre a jeleit, amit ad vagy egyik pillanatról a másikra 'borul ki'.

De általában az elsőkben leírtak után kezd el üvölteni, kétségbeesetten sírni. Ilyenkor sajnos jön a porszívó vagy a hajszárító, de ezek sem válnak már be sokszor, annyira ki van :((


Az a baj, amit sokszor tapasztalunk párommal, hogy hulla fáradt szegénykém, hasra rakjuk és kitolja magát és nézelődni akar. Ha pedig megfordítjuk, hogy akkor nézelődjön, akkor meg még jobban elkezd nyűglődni :(



Mit csinálunk rosszul?! Háton és másképp nem alszik el, csak hason!


2011. okt. 26. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én betettem a franciaágyba és mellé bújtam, vagy rápakoltam apuci hasára. Együtt, kettesben könnyebben elalszik mindig.

A másik pedig a cicizés. Nem tudom, szopik-e a kicsid, ha igen, altasd el cicin.

2011. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában magától elalszik a kiságyban,de ha túlpörög akkor vagy elringatom az ölemben vagy a nagyágyra teszem és mellé fekszem ilyenkor addig simogatom a hátát vagy a hasát mig el nem alszik.Szerintem ez megnyugtatja mert lehet akármilyen nyűgös igy mindig elalszik,de volt már olyan is a főleg a kötelező szuri után hogy halkan dudolásztam neki miközben ő a kezemben volt,és úgy is elaludt.Ezek nálunk be vált dolgok,a kicsinél a nagyobb csak kézben volt hajlandó elaludni,ez szerintem szoktatás kérdése vagy pedig gyerekfüggő.
2011. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyugtató relax zenék, vagy a komolyzene is segítség lehet. És mindenképp az anyaöl. Ott nyugszik minden minden helyzetben a leggyorsabban egy gyerek.
2011. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igaz az enyém csak két és fél hónapos, de kézben alszik el. Vagy nappal,ha látom, hogy jó idő van, felöltöztetem és be a babakocsiba, kint a levegőn 10 perc alatt elalszik (most is a teraszon durmol:))
2011. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akkor teszem le amikor ő akarja, akkor megy a sírás és nem alszik el, akármilyen áradt. Ilyenkor jobb esetben leülök vele, hátradőlök, cumit adok a szájába és pár perc sírás után elalszik rajtam. Most is ez a helyzet áll fent. A rosszabbik az, amikor 10 perc sírás után sem nyugszik meg rajtam, csak jobban sír. Ilyenkor a vállamra veszem és sétálgatnom kell vele. Ha már elfogadja a cumit, akkor le tudok ülni vele és lassan elalszik.
2011. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is elég nyűgös volt három hónaposan, néha még most is(most 7 hónapos), és én a babakocsiban altattam el mindig, persze kivétel este, mert abban ringatva van, de viszont neked sem megerőltető járkálni vele. Nekem mind a két gyerekemnél bevált. És persze a cici is megnyugtatja.
2011. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A cici nálunk kilőve, 6 hetes kora óta nem szopik (abba hagyta magától) :(((

Ringatni nem igazán szeretném kézben, mert műtve voltam nem rég (balesetből vittek minket a műtőbe)

Babakocsis dolog beszokott jönni, de az is csak akkor, ha hulla fáradt már. Ugyanis ha nem az, akkor ott is emelgeti a fejét (kitolja magát) és nézelődik.

Ilyenkor (ha kitolja magát és nézelődik) sajnos visszaszokott köszönni az étel. Még akkor is, mikor már 2 órája evett!

Voltunk emiatt már hasi uh-n is, de semmi baja.. elméletileg nem refluxos. Gyakorlatilag meg ... már ki tudja .. :((

2011. okt. 26. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:

nyugi ez még nem reflux, az enyém is ezt csinálta mindig, képes volt szopi előtt elvileg üres pocakkal kitaccsolni mikor felvettem :)

az alap kérdésedre sajnos nem tudok segítséget, nekem mindig az 1. eset volt amit leírtál.

2011. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!