Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel váltsam ki majd az esti...

Mivel váltsam ki majd az esti Sinlacot?

Figyelt kérdés

6 hós babám anyatejes, de 4 hónapos kora óta este elalvás előtt Sinlacot kap cumisüvegből. Nappal 4-5-ször, éjjel 2-3-szor szopik és elkezdtük a gyümölcsöket is (barack, alma, meggy).

Nem tudom, hogy csináljam, ha majd az esti 6-7 óra körüli szopit fogjuk rendes vacsorával, mondjuk tejpéppel kiváltani. Ezután már nem adnék neki Sinlacot, mert szerintem úgy sok lesz neki és jobb lenne valami tejalapút ennie. De akkor szerintetek mit adjak?

- Tápszert? Ezt nem annyira szeretném, hiszen ha eddig nem evett, már nem kezdeném el.

- Valami tejitalt? Lehet már 7-8 hónapos korban?

- Esetleg térjünk vissza az elalvás előtti szopira? Ne vessetek meg, de ezt a saját kényelmem és "szabadságom" miatt nem annyira szeretném.


2011. júl. 6. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a tápszer mellett teszem le a voksom! Egy éves kor körül lehet adni a tej italokat, addig szerintem adj neki tápszert ha nem akarod szoptatni. Úgy gondolom szüksége lehet a benne lévő vitaminokra, ásványi anyagokra.

De majd meglátjuk, hogy látják a többiek! :))

2011. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha van tejed ne vezesd be a tápit. de nem értem miért kéne kiváltani a sinlacot? a kicsi gondolom szeret este még "szopizni", nálatok sinlacot. etesd meg vacsorával és add oda neki hígra csinálva, cumisüvegből. mi is ezt csináltuk mert nem volt elég tejem de nem bírta a tápit. semmi gond ezzel, majd ha egy éves lesz kiváltod tehéntejjel
2011. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem értelek miért akarod kiváltani a Sinlacot. Az én babám 3 hós koráig pótlást kapott, azóta kizárólag tápszeres. Ha Neked van tejed, akkor szerintem ne nyúlj tápszerhez. Maradhat még jó darabig vacsira a Sinlac.
2011. júl. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Csak arra gondoltam, nem olyan jó hosszú távon mindig ugyanazt adni neki, főleg ha már egyre több szopit fogunk kiváltani egyéb, nem tejes étellel.


Már szépen hízik, ezért nem annyira indokolt a Sinlac, amit súlygyarapítás miatt kezdett kapni. Ezért is gondoltam, hogy válthatnánk valami másra.

2011. júl. 7. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem lefekvés előtt vagy add a sinlacot egy éves koráig vagy szoptasd meg
2011. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!