Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erdemes allergen mentes...

Erdemes allergen mentes tapszerre valtani akkor is ha a babom megvan a simaval is?

Figyelt kérdés
laktoz es tejfeherjementesre gondolok.apukajank van tejerzekenysege.
2011. júl. 7. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a gyerekorvossal kell megbeszélned, hogy ő felírja-e egyáltalán megelőzésre az ilyen tápszert.

Mert az drágább sokkal, mint a normál tápszer. A Peptit kivéve, a Pregomin 4000, a Neocate pedig 9000 Ft recept nélkül, az utolsót úgy nem is adják ki.

Nem biztos, hogy örökölte a babád, elég lehet a sima HA-as tápszer és később, majd az ilyen tejpép a megelőzésre, de mondom az orvosotokkal beszélj erről!

Egyáltalán mennyi idős a babád?

Apukának laktóz, vagy tejfehérje érzékenysége van?

2011. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

És a spéci tápszerek sem tejfehérje-mentesek, csak jobban fel vannak dolgozva, így nem allergizálnak annyira.

A Neocate már teljesen aminosavakra van bontva, nem is Magyarországon gyártják.

Az én kisfiam tejfehérje-allergiás, én asztmás és pollen, szőr allergiás vagyok, a férjem is légúti allergiás, de megelőzésre nem írta fel a gyermekorvos a spéci tápszert, később, a tünetek megjelenése után- bukás, sugárhányás, hasfájás, ekcéma, véres széklet- is csak a gasztroenterológus javaslatára!

Szopik azért valamennyit a babád?

2011. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
3 es fel hos a babam es sajna mar nem szopik:( a parom tejfeherje alergias en szoja es tojast sem birom.Megprobaljuk a Peptit akkor.mar haromszor volt tapszer valtas mert mindegyik eleinte jo aztan szekrekedes majd hsmenes,hanyas,etvagytalansag ja es mindig tele van a nozija pedig nem nathas mert mikor kiszivom csak feheres vagy attetszo valadek jo de rengeteg.
2011. júl. 7. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Az más, tehát már vannak tünetei.

Akkor tényleg a Pepti lesz a megoldás.

Nekünk egyébként először Pregomin volt, de az mellett sem múltak a tünetek, így a Neocate-re váltottunk, azt végre bírja.

Remélem nektek beválik a Pepti!

Amúgy felírhatná a háziorvos 90%-os támogatással, de van, aki ezt csak szakorvosi javaslat alapján teszi meg.

2011. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!