Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerre ítélt 2 hetes...

Tápszerre ítélt 2 hetes babócámnak hogyan csináljak napirendet?

Figyelt kérdés
Sajnos néhány napja, kénytelenek vagyunk tápszerezni. Bár reménykedek még a későbbi szoptatás lehetőségében, de ez nem rajtam fog múlni. Szeretném megkérdezni, hogy a napi 6x 70-et milyen elosztásba adjam neki? Van, hogy 3 és van, hogy 4 óránként kel fel érte, és az sem kizárt, hogy egyfolytában alszik 5-6 órákat. Amikor ez nappal történik akkor éjszaka nem tud aludni. Olyan egy kicsit mintha függne az alvás igénye attól, hogy mennyit evett meg (van, hogy picit többet kér és kap még egy keveset és van, hogy 50-et jó ha bezabál és a bukit figyelembe se vettem) Ennek ellenére, ha nagyobb adagot csinálok neki akkor többször is megeszi mindet. Valahogy szuper lenne ha esténként kevesebbet kelne fel. De ha túletetem akkor sugárban jön vissza. Nagyon kis mohó és a pocakja pedig labilis. Ezért gyerekorvos ajánlatára néha 40-50 tápit kap pocakpihentetés céljából esetleg babavíz. De mégis hogyan osszam el az etetések között ezt a 6x 70 kb? ha mindig ugyan annyit kap és össze vissza alszik akkor van, hogy 7x-8x is eszik. Felcserélve közben az éjszakát a nappallal. Arra gondoltam valami minta jó lenne. Pl esténként többet kaphatna és nappal kevesebbet többször... így legalább az etetés (pelusozás büfizés) alatt fent lenne. Valaki tudna ötletet adni vagy egy nála bevált tápos picur napirendet megadni a cumiztatások mennyiségével és a közöttük eltelt idővel? SOKAT SEGÍTENÉTEK! köszönöm!
2011. okt. 1. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Még csak két hetes, természetes, hogy felcseréli a nappalt az éjszakával. Annyit adj neki enni, amennyit kér. Csinálj egy étkezésre 90ml-t de ne egyszerre etesd meg vele, közben büfiztesd egy párszor.

Ha tejed van még akkor inkább azt mentsd meg. Laktoherb tea, sok tej, folyadék, alkoholmentes sör, pihenés.

2011. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! a Védőnőm szerint, már most hozzá kell szokassam. de nappal ha eszik kiüti magát és mint egy rongybaba:D hiába macerálom...azt mondta viszont, hogy nappal 4 óránál tovább semmiképp se haggyam aludni etessem meg utána. Sokat is volt kézben így hisztis is lett.Tejem van és bármennyire is szeretném áldásként átoknak élem meg. Szétszakadtak a mellbimbóim de úgy, hogy se szoptatás se lefejés...persze közben gyülnek a csomók masszírozás krém és borogatás ide vagy oda ehez társul a láz stb... Miután a védőnő rásandított a mellbimbóimra...annyit tanácsolt mellé, hogy akkor se vádoljam magamat, ha többé nem fogok tudni szoptatni, mert van mit egyen a picurnak és ha kínzom magam (amit most még nem is bírok) akkor csak rossz lesz nekem is és így neki is.
2011. okt. 1. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:

azért lázasodtál be mert nem fejsz. bocs de a védőnőd elég furcsa, nem szabad így benthagyni a tejet!

menj be a kórházba a csecsemő osztályra, ott adnak inyekciót, megmutatják hogy fejjél és a szoptatásban is segítenek, hogy ne repedjen szét a mellbimbód.

de ha most így hagyod, akkor újra szét fog repedni mikor ismét szoptatsz, mindenkinek picit kisebesedik, hisz még szokatlan a mellnek, de ha jól teszed a melledre nem lesz baj.


a napirenden meg jót mosolyogtam, 2 hetes babánál nem igen van még napirend, max sorrendek :)

2011. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát így nem igazán látod át. ha szar az este hajnali 1től reggel 7ig veri magát és semmi se jó neki. hiába eszik nem alszik be pedig a nappalt végig húzza. A kórházban fizetős szobában voltam ahol 2 szoptatási tanácsadó próbálta a cicimet belegyömöszölni a szájába. mire közölték, hogy annyira rá van simulva a mimbóm, hogy csak védővel szoptathatok. Nah így picur felszívja a tejet. bealszik egyből a cicimtől...én csikizem....és ez 1 órán keresztül (ha leszedtem hiszti, h kevés) és jól kiázott a bimbóm és így szakadt szét. a védőnőm ezt azután mondta hogy látta milyen a cicim. lázasodni meg pontosan azért lázasodok mert néha véresen is lefejem vagy odaadom neki (bár összeszarom magamat közben) ma cicire raktam (sírás-ordítás) nem telt bele 5 perc és 40 fokos lázzal estem össze. ha nem piszkálom akkor aznap nem sok bajom van kivéve hogy néha csomós, de ma azt nem tudtam piszkálni a fájdalomtól és magától szerencsére elmúlt, de így meg el fog menni a tej. bár a védőnő szerint nem fogok tudni így szoptatni, mert ilyet még ő sem látott...
2011. okt. 2. 03:53
 5/7 A kérdező kommentje:

nah csak lefagyott:D

Egyébként SIKERÜLT!!!!:D

tudtam én, hogy ha este többet kap akkor egybe csucsul:) nappal kisebb adagkat adtam neki 3 óránként és ha még cuppogott vizeztünk:) este pedig egy decit kapott.. húzza a lóbört:) már most panadol és sok alvás meg hűtőfürdő után jobban vagyok. most annyit kellett aludnom (közben a párom etette) hogy most meg én vagyok ébren:D a picur 6 órája alszik...a cicimben a csomó elmúlt de érzem, hogy van bennük tej így is.

2011. okt. 2. 03:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Garmastan kenőcsöt vegyél a bimbódra, ez a legjobb! Tudom, hogy fáj, de amennyire csak tudod, masszírozd, és fejj. Ha nem megy géppel, akkor kézzel. A tej nem maradhat bent, nem is értem a védőnőd. Ne borogasd, attól elapadhat a tejed. Sok masszír, fejés, nyugalom. Így helyre fog jönni. A csomók maguktól nem múlnak el, szét kell őket masszírozni. Baromira fáj, de csak így lehet.
2011. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! a kérdésem nem ez volt, hanem a napirend. Már megoldódott.



Ha cicire rakom vagy fejem 40 fokos lázam lesz. Próbálkoztam vele az elmúlt napokban. Így nem bánom ha elapad, mert nekem már elkezdődött az iskolám és szükségem van a diplomára ahoz, hogy úgy dolgozhassak a szakomban hogy otthon ülhessek és ne kelljen a kislányom mellöl 8 órákat hiányoznom minden áldott nap. Így most heti 2 nap 1-1 órát kibírunk. van ki vigyázzon rá addig. Viszont ha lefejem lázasan hogy megyek be? Ráadásúl hatalmas szenvedés nem csak a mellbimbóm fájdalma hanem a 40 fokos láz amikor úgy szédülsz, hogy csak négykézláb bírsz a budira elmenni és bőgsz azért mert nem mered kezedbe venni a saját gyerekedet nehogy elejtsd... hát inkább a borogatás... Egyébként a magas lázra kiskorom óta hajlamos vagyok. volt hogy olyan magas lázam volt gyerekkoromban, hogy az eszméletemet is elveszítettem, halucináltam és a saját nagymamámra azt hittem, hogy ő a doktornő... nálam ez nem vicc és nem az egyedüli gyerek aki tápszeren nő fel. anyukámat a nagymamám nem szoptatta és akkoriban ilyen rízsből készült valamit adtak neki. Semmi baja nincs. Ráadásúl nem ér annyit az a két csepp tej amit kipasszírozok magamból hogy utána vacogva-verejtékezve feküdjek és ne lássak semmit a kislányomból és ő se belőlem úgy kiüt. Az anyja akarok lenni nem pedig egy élőhalott! hiába kapkodom a panadolt...egy szem tic-tac is többet ér...

2011. okt. 3. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!