Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mértétek a babátok...

Hogyan mértétek a babátok súlyát naponta, ha nem használtatok babamérleget?

Figyelt kérdés
Vagy esélytelen anélkül megállapítani a gyarapodását?
2011. júl. 7. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

az

én béreltem a gyógyszertárból. mivel picike volt a babám, és kevés tejem, nem naponta kellett mérnem hanem minden étkezés előtt és után.

de egy egészséges, jól fejlődő babát csak heti 1x kell mérni, arra meg leviheted a védőnőhöz

2011. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

esélytelen

én béreltem 1000 ft egy hónapra

2011. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Naponta kár méregetni. Elég hetente, ha nincs mérleg, ott a védőnő v a gyerekorvos.

Én kölcsönkaptam egy mérleget, de alig használtam, mert ránézett a lányom a cicimre, és hízott 10 dekát :)

A mérleget már visszaadtam, azóta havonta járunk a védőnőhöz.

2011. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Én elvittem kéthéttel ezelőtt a most 8 hós lányomat,h megmérje , mert több mint egy hónapja nem mértük. Nekünk nincs otthon mérleg. Bementem a dokihoz, és mondtam h méretni szeretném. Erre meg azt mondja h a védőnő most szabin van egy hétig (két szobás, egyik orvosé másik a védőnőjé) és mondmo de mérje már meg,mert...

És nem mérte meg a szemétláda!! Naghyon egy undorító nő ,még a szobából sem kellett volna kimennije,mert átjárós, kb 2 métert kellett volna megtenni,de lusta volt. Egy hónap múlva új lakás, új "orvos" .


Szóval kedves Kérdező védőnőhöz járunk méregetni.

2011. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
személymérlegen, ami 100 grammra pontos. babával mérek, majd egyedül állok rá, a különbség a baba súlya
2011. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én lenni felelőtlen ezek szerint, mert csak havonta méricskélem a csemetéimet(1éves korukig), utána meg amikor eszembe jut ráállok velük a mérlegre.

Amúgy miért nem vennéd észre, hogy szépen nő a kicsi?

Szemmel láthatóan nőnek. A méregetés arra jó, hogy kiborulj, mert esetleg nem a nagykönyvet teljesíti a kicsi. Egy nagyobb kaki mérés előtt és máris borul minden.

2011. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg felesleges naponta mérni, mert azon a napi 10-20-30 grammon tényleg borít a kaki/pisi
2011. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én se akartam méregetni, de orvosi utasításra hetekig minden evés előtt és után mérni kellett, mert nem akart gyarapodni. Szóval néha szükséges. Béreltük a mérleget mi is. Nekünk is van digitális fürdőszobamérlegünk, de egy újszülöttnél az a 100g, ami a pontatlansága a mérlegnek rengeteg.
2011. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sehogy,csak becsavarodtam volna tőle.Hetente megmérte a védőnő.
2011. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor végül is hetente letudom méretni a védőnőnél.

Az jó, mivel kisétálok a panelból, át az úttesten és ott is van a rendelő, tehát nem is kell nagy távot tenni ilyen pici korban sem.


Kölcsönözhetnénk mérleget, de ha nem kötelező, akkor megkímélném magunkat a költségtől.

2011. júl. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!