Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van itt ennyi okoskodó...

Miért van itt ennyi okoskodó anyuka? Titeket nem idegesít?

Figyelt kérdés

Természetesen más témakörökben is vannak,de itt...

Az egyik anyuka feltett ide egy olyan kérdést,hogy amiben leírta,hogy bébiételt ad a babájának és hogy melyik a legjobb(nem emlékszem pontosan rá,ennyi kb. a lényeg).Erre pár "okos" beírta,hogy miért ad Ő bébikaját,főzzön,az sokkal jobb meg hogy ezért van otthon...Én csak néztem.(volt még egy ilyen kérdés,csak azt nem találtam meg)

Én sosem főztem még a babónak(se magunknak),de eddig még senki nem szólt meg ezért,a picim is egészséges 10 hónapos baba.

Az ilyen válaszadók pedig lelustázzák az anyukákat úgy,hogy nem is ismerik Őket.Én pl. azért nem főzök,mert nincs rá időm és nem tudok...Szóval hol vagyok én lusta?

Igen,én inkább megveszem a Hipp-et,ami egészséges,minthogy a babám télen kapjon valami betegséget a külföldről behozott,agyon permetezett gyümölcsöktől.

Egy másik témakörben volt,hogy egy anyuka nem tudott szoptatni,ezért kérdezte,hogy melyik a legjobb tápszer.Valaki meg beírta,hogy anyatej és csak a nők 5%-a nem tud szoptatni,a többi pedig csak nem akar és hasonlók.

Nem értem,ez miért jó egyeseknek?A kérdezőnek gondolom már előtte sem lehetett jó kedve,de ez...

Titeket nem idegesítenek az ilyen válaszadók?

Ha nem tudnak normális választ adni,miért írnak ide?


Köszönöm!


2011. júl. 7. 17:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%

az ilyen szoptatasos kampany miatt en nagyon ki voltam borulva, hogy nem tudtam szoptatni, 10 milikkel szenvedtem, es kaptam az oltást,elég szornyu.


foleg hogy szuules utan, es terhesen szerintem sok kismama nem onmaga, erzekenyebb sokkal (en legalabbis az voltam).


mindenhol vannak ilyen emberek, ez van. nem szabad torodni vele.

2011. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

De néha idegesít.Én sem főztem külön a gyereknek,de nem azért mert lusta voltam.Amint lehetett hozzátáplálni,hozzátápláltam normális kajákat,gyümölcsöket,imádja azóta is a zöldségeket,gyümölcsöket amiket a kertben teremnek meg.Szereti amit főzök neki (nem annyira fűszeresen főzök mióta megszületett).

A szoptatásról annyit,hogy én szerettem volna tovább szoptatni mint 5 hónap,de nem volt elég tejem neki (tejserkentő teák,akármik nem váltak be) és a kezdetektől hozzá kellett táplálnom tápszerrel.


Összességében csak annyi a baj,hogy fél információk miatt (előzmények ismerete nélkül) szinte lehurrogják a kérdezőt.De hát ez van,ezt kell szeretni.

2011. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Vannak olyan anyukák, aki azt hiszik, mindent tudnak, és mindent jobban tudnak. Egyetlen mondatból leszűrik (akár kérdés, akár válasz), hogy te hogyan élsz, mit csinálsz, de az tuti rossz és a gyereked nem fogja megélni a következő napot.

Szerencsére azért vannak nagyon kedves, laza, normális anyukák, akik elfogadják, hogy a dolgok nem csak feketék vagy fehérek. Sajnos, a "túl okos" anyukák gyorsan elüldözik őket, ezért már 1000x is meggondolják, hogy írjanak-e véleményt, hozzászólást.

2011. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, valóban sok anyuka okoskodik, de vannak ilyenek.

Szeretnék annyit hozzáfűzni Neked, hogy ha eddig nem tanultál még meg főzni, és nem főzöl, akkor éppen itt az ideje, családod van, őket bizony el kell majd látnod.Most még könnyű, mert ott az üveges, de a babád sem lesz sokáig pici, és gondolom 2 évesen már nem az üvegeset adnád neki...

ne érts félre kérlek,ez csak tanács.

2011. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy meg kéne tanulnom,de a babám mellől nem tudok elszabadulni...Én rontottam el már az elején,mert nem hagytam egyedül sosem,tudom.de most már annyira sír,ha egyedül kell játszania,hogy az szörnyű :'(
2011. júl. 7. 18:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Nagyon sajnálom, és ha megengeded, és elfogadsz egy javaslatot:próbálj minden nap egy picivel több időt magára hagyni.Nem úgy értem, hogy hagyd egyedül, hanem, hogy távolról figyeld mit csinál, lehet, hogy beválna, és egy idő után már nem sírna.Valóban, meg kell tanulniuk egyedül is eljátszani.

2011. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Igen idegesítő,ráadásul elveszik a kedvem mindentől,és a végén én érzem rosszul magam.Szerintük rossz anya vagyok mert:kell neki pótolnom mert 2 hónapos korára kevesebb lett a tejem,neki meg nőtt az étvágya,nem kötöm magamra kendőben,nem fogom egésznap,nem a gyógyszertári fürdetővel mosom,csinálok mellette házimunkát,foglalkozom a férjemmel,tanulok,vizsgázom mellette,és ha egésznap és tényleg semmi baja, még a kézbe is bőg akkor leteszem,és igen nem rohanok ha épp vmit csinálok befejezem és sír 2-5 percet maximum,de hát nem áll meg az élet mert van egy gyerekem, így is babusgatva van,de én vagyok a rossz,az önző,stbstb
2011. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

18 : 26 os pont a számból vette ki a szót..


tudom én hogy könnyebb így, de hát ha sok anyuka megtudja főzni babájának az ételt ami számomra örömet okoz, sose vettem üvegeset, örültem hogy láttam hogy eszi a főztömet örömmel töltött el, hogy főzhetek neki vmi finomat

és nem költöm a pénzt üveges kajára kb 400 ft..

akkor ti miért nem?.

engem csak ez zavar meg pláne hogy nem is főz inkább alszik egyet helyette.

szerintetek ez is jó felfogás?.

de mindenki csináljon azt amit szeretne

mindíg lesznek kritikusok is :)

speciel én.. de szerintem kultúráltan írtam le senkit nem bántottam meg remélem,.

15 hós baba anyukája.

2011. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

én minden nap főzök (1 éves koráig ő is üvegeset kapott mert tél volt!), igyekszem egészséges ételeket az asztalra tenni, nem nasiztatom a 1,5 évesemet és cukrosakat se nagyon kap. persze, ritkán kap azért túrórudit meg csokit a dédszülőktől de azért igyekszem, vacsi után kis bulátát vagy kölest kap, néha abonettet.


volt egy kérdés erre vonatkozóan, leírtam ezt. szerintem ha erre kíváncsi valaki és így válaszolnak neki, az nem okoskodás. erre jött egy hülye aki le BIOANYÁZOTT engem.

már bocs, hogy ilyen kedvesen írok róla de itt már több kérdésben láttam, hogy irkál, mindenkit sérteget és persze mindenki bioanyuka aki 1 éves korig szoptat, egészségesen eteti a gyerekét, vagy éppen nem fogja meg a 4hósnak a kezét és sétáltatja körbe a lakásban.


ez is baromi idegesítő :S

2011. júl. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

tudjátok mi a legegyszerűbb??


kikell írni a kérdés után zárójelbe hogy :


KRITIKUSOK KÍMÉLJENEK !!


:)

2011. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!