Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők! Melyek voltak a...

Szülők! Melyek voltak a befutó nevek, amikor választanotok kellett? Mi lett végül a baba neve, és hogy esett rá a választás?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudtuk, hogy Attila mindenképpen lesz, de eredetileg második névnek terveztük ezt. Volt képben Levente (anyós leszavazott, mondván a családban már van egy, és ne mondják, hogy majmoljuk őket), volt képben Milán (anyukám erre megszólalt: Milánka? Párom erre rávágta: na akkor nem lesz Milán!) Addig variáltunk, míg azt mondtam: Begurulok, és lesz csak Attila és kész. És így is lett. :)
2011. júl. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk fiu név nem volt és most sincs a tesó ha fiu lesz bajba leszünk.


lány névböl ezret találtunk.

Emma mßar a megismerkedésünk óta mindig téma volt, és mindketönknek nagyon tetszett.

Mindenképpen szerettünk volna rövid és egyszerü nevet amit a világ minden részénb ismernek. pl Emma. mert mindketten rengeteget utaztunk már , éltünk más országokba, és a nemzetiségünk is más, a nagyszülök is külömbözö nyelvet beszélnek.

volt Sara, Lisa, Selena (szeléna), Gréta, és amin még sokat gondolkodtunk az Sofia. De Emmánál maradtunk. Mondogassátok hetekig a neveket és kérezgettük egymástól hogy de neked melyik jobban. és mindig emma jött ki.

2011. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Kisfiunk születésekor nálam a favorit a Bendegúz és a Gellért, páromnál a Szilveszter és a Milán volt. A befutó a Botond lett, mert ez volt az egyetlen olyan név ami mind a kettőnknek tetszett.

Kislányunknál párom listás nevei a Zsófia, Petra és a Helga. Nekem a Villő. Ha tetszett volna valamelyik a nevei közül elgondolkodtam volna, de én mindegyiket kizártam különböző okok miatt. Úgy mentem szülni, hogy nem tudtunk megegyezni a névben, és ezért mondtam neki, hogy úgyis engem kérdeznek meg és én azt mondom amit én szeretnék. Szegénykém azt hitte csak viccelek, de nem vicceltem.

2011. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lányneveink ezek voltak:

Klaudia,Iringó,Szófia


Fiú nevek:

Kilián,Krisztián,Akos,Viktor


A lányunk Mira lett:DDD


Ikerfiaim:Kilián és Kolos

2011. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az Apuka nevét kellett adni Mihály (ragaszkodott hozzá), de kapott egy másikat is (Márk) amit közösen választottunk. Pontosan én felírtam egy pár nevet és a párom választott egyet. (Márk, Dominik, Máté, Noel, Bence)
2011. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk én még középsulis koromban hallottam a martin nevet, beleszerettem! férjeméknél a lászló már régóta név, így lett martin lászló (+vezetéknév), martint használjuk, a lászló csak a család miatt lett odabiggyesztve. a vivien nevet férjem mondta ha az lesz... hát fiunk lett, de ha jön a lány, még majd befogjuk :)
2011. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fiúnevünk a Zalán volt,nem volt más mikor kistestvérem született akkor eldöntöttem,hogy az első fiam Zalán lesz(öt éve)Fiunk született:)

A lány nevünk a Jázmin volt,de aztán láttam mindenki Jázminnak hívja a lányát így váltottunk a Nárciszra.Ezenkívül még tetszik a Zoé név is,meg a Lénárd,de majd a legközelebbi gyereknél.

2011. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A lánynevünk kb. házasságkötés óta Veronika volt, valahogy szinte azonnal megegyeztünk benne.

A 17. héten kiderült, hogy kisfiunk lesz. Az biztos volt, hogy 2 neve lesz, és a 2. valakié a családból (apukám lett a befutó).

Az első név nehéz szülés volt, 3 szótagú, mássalhangzóval kezdődő nevet kerestünk, végül Boldizsár Attila lett a fiunk neve.

2011. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Babám nem mutatta meg a nemét az UH-okon, így kellett a fiú és a lány név is mindenképp. Mivel páromnak semmi nem tetszett én beleszerettem a Richárd névbe és ragaszkodtam hozzá. A lánynevekben ezután apa szabad kezet kapott. Készített egy jó hosszú listát, amit közösen leszűkítettünk két névre: Patrícia és Friderika. Végül megszületett a kislányunk és Patrícia lett a neve.
2011. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi a lány névben hamar megegyeztünk ez a Réka volt, a fiú nevekből valahogy nem tudtunk megegyezni Nekem a Márk tetszett a férjemnek nem jött be,a terhességem vége felé derült ki,h. kis fiúnk lesz, úgyh. el kéne döntenünk mi legyen a neve.Végül két fiú név maradt a listán Máté és Gergő.Máté lett a befutó.
2011. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!