Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali altatásnál a teljes...

Nappali altatásnál a teljes besötétítés nagy hiba egy 8 hónaposnál?

Figyelt kérdés
Az esti alvással semmi gond, a délutáni alvással viszont sokáig küszködtünk, mert nagyon hozzászokott, hogy babakocsiban alszik el. Így, amikor már nem semmi nem használt, elkezdtem teljesen besötétített szobában altatni. Így működik: könnyen el is alszik, és alszik rendesen, mert korábban fél óra múlva fel is ébredt. Szerintetek veszélyes, hogy teljesen sötétben alszik a 8 hónapos kisfiam? Később lesz gondunk ebből az óvodában? Hogyan szoktassam le erről?
2011. júl. 1. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
veszélyes??? teljesen normális, te sem alszol világosban :O
2011. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Redőnyötök van?

Ha igen, akkor naponta kicsit jobban és jobban húzd fel, ne engedd le teljesen. Így fokozatosan vissza tudod szoktatni arra, hogy világosabb mellett is tudjon aludni.

Lányomnál is az volt, hogy csak sötétben érezte jól magát, de most már nincs gond, bárhol elalszik, csak az a fontos, hogy elalváskor ugyanazt csináljam, ugyanúgy tegyem le, tehát legyen egy szertatása a dolognak, és akkor tudja, hogy alvásidő van, akár sötétben, akár világosban.

2011. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk ugyanez van itthon.Felkel, felhúzom a redőnyt, picit kiszellőztetek.De elalvás előtt mindig besötétítek neki, hogy egy picit tovább aludjon.Most 9 hónapos, de nem most kezdtük ezt.Észrevettem, hogy vakító napfényben kínlódik az elalvással.De csak itthon van ez.Bárhol képes elaludni, világosban is, ha álmos, és megvan a szertartás, vagyis én és a szundi kendő+cumi.Tegnap például anyuéknál altattam a franciaágyuk közepén.Világos volt a szobában, sehol egy redőny.Mindkét oldalról kipárnáztam, nehogy leguruljon.Ugyanúgy elaludt 3 perc alatt, pedig ott aztán van látnivaló, és a nappaliban mindenki mondta a magáét.Tényleg bárhol elalszik.Volt, hogy az etetőszékben aludt el kaja után.:))Emiatt ne aggódj!Ha egy gyerek álmos, aludni fog, bárhol, bármikor.
2011. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sötétítek be.

Amikor kicsi voltam anyukám midig besötétített nappalra,31 évesen még mindig nem tudok elaludni ha világos van.

2011. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
A melatonin szükséges a nyugodt alváshoz, és ez csak sötétben termelődik, fényben csökken a mennyisége. kell a félhomály legalább. és az ember úgy van "összerakva", hogy világosságban nem alszik el, kivéve persze ha hulla fáradt.
2011. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne teljesen engedd le a redőnyt. Én is besötétítek, de csak annyira, hogy kellemes félhomály legyen. A férjem mániája, hogy tök sötétet csinál, rá is szóltam, hogy ne tegye, mert nem mindenhol lesz redőny, ahol le akarjuk tenni a babát.

Ha erősen süt a nap, akkor csak egy pici rést hagyok, de ha borús idő van, mint ma, akkor csak a feléig engedem le.

2011. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes túl sötétet csinálni, mert előfordulhat, hogy idővel keverni fogja a nappalt és az éjjelt.
2011. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak egy picit kell besötétíteni. Nálunk úgy van, hogy amikor napközben leteszem, akkor picit lejjebb engedem a redőnyt, de nem teljesen.

A félhomály azért kell neki, mert teljes napfényben nehéz elaludni, főleg, hogy lányom szobájába tök erősen besüt a déli nap.

2011. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én soha nem sötétítettem, és arra is vigyáztam amennyiben lehetett, hogy az ágyában aludjon el. Amíg pici volt persze, hogy aludt séta közben, de ahogy kialakult neki az alvásrendje mindig úgy csináltam, hogy amikor aludnia kell legyünk otthon vagy olyan helyen, ahol ágyban lehet aludni. Soha nem ringattam és altattam ölben. Most 2,5 éves és gond nélkül egyedül elalszik délután is, este is a szobájában. Délután a világosban is alszik 2 - 3 órát. Pedig pici korában nem volt jó alvó. nyolc hónapos volt mikor az első éjszakát végigaludta.
2011. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

szerintem nem szükséges.

nem kell összezavarni szegénykét a nappalt az éjszakától


és azt nem hiszem el hogy senki nem alszik nappali fénynél.

ha álmos igenis alszik....

2011. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!