Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vittétek játszótérre...

Mikor vittétek játszótérre először a babát?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kislányunk, 2x vittük eddig, akkor is csak hintázott kicsit. Még nem megy egyedül biztonságosan, nem tudna mászkálni ott sem. Homokozóba eddig nem mertük tenni (megeszi a homokot?). Nem akarjuk burokban nevelni, de egy ilyen kicsi gyerek mit tud csinálni a játszótéren?
2011. júl. 12. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

9 hónaposan már hetente többször jártunk, elmászkált (még kézenfogva), hintázott, csúszdázott (én felraktam, és fogtam - rossz ötlet volt mert imádta,m nekem meg leszakadt a derekam:D)

Aztán 10 és fél hónaposan elindult, azt követően minden nap mentünk, le se lehetett szerelni semmivel:)

2011. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csúszdázni tud, kapaszkodva tud menni a mászóka körül, néptelenebb/tisztább játszótéren meg mászhat amerre lát. Én kb 9-10 hósan vittem, persze nem fél napra, csak letettem és hagytam, hadd fedezzen fel mindent, aztán kb fél óra-egy óra után elmentünk tovább sétálni.
2011. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan hintázni,kicsit később már csúzdázni is(feltettem rá és fogtam a kezét,imádta)nézelődött,nézte a gyerekeket.Homokozni csak két éves kora környékén,amikor már nem vette a szájába.Mi tulajdonképp "úti-célként" jártunk a játszótérre,mindent megnéztünk körbesétáltunk,mentünk,de mikor már igénye volt hogy maradjunk,akkor már feltalálta magát,játszott más gyerekekkel is stb az 2 év környékén volt.Egy 3 éves és egy 8 hónapos fiúk anyukája
2011. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amióta egyedül fel tud ülni (10 hónaposan) szinte minden nap hintázunk 15-20 percet. Menni még nem tud, úgyhogy mást még nem szoktunk csinálni, nem rakom le a földre, hogy másszon.. A homokozáson már gondolkodtam, de még nem léptük meg. Most 13 hós.
2011. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan már nagyon szépen ült, akkor hintázott mindig.nyugodtan vidd csak le segíts neki felfedezni a játszóteret,ha nem jár biztonságosan kísérd körbe,ami érdekli azt engedd hogy megnézze. A homokozóban pedig lehet hogy meg akarja majd kóstolni a homokot de te azért vagy ott hogy ezt megakadályozd és amúgy is hamar rájön hogy nem ízlik neki XDD 13 hónaposan már megérti hogy attól beteg lesz. engedd hogy gyerek legyen, csússzon, másszon, legyen piszkos, legyen gyerekek között, ismerkedjen a világgal.nem olyan kicsi ő már :)nekem másfél évesem van de uralja a játszóteret, egyedül felmászik a csúszdára lecsúszik, hintázik, homokozunk,pancsolunk..és ez így volt fél éve is..csak segítettem neki mindenben! sok boldogságot a gyerkőchöz!
2011. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Másfél hetes kora óta járunk a játszóra. 20 hónappal idősebb a bátyja, így muszáj volt menni. Amikor már stabilan ült, kb 6,5 hónapos kora óta ül a homokozóba,(ott voltam mellette, így nem ette meg), hintázott. Nálunk jó nagy vár, és csúszda van, azt is szereti nagyon. Bár a csúszdán az ölembe veszem, és együtt csúszunk. A hónap végén lesz egy éves, már önállóan jár, így szabadon mehet mindenfelé, bár folyamatosan mellette kell lennem, nehogy a nagyobbak fellökjék. Már fel tud mászni egyedül a favárba a lépcsőn. Most hogy jó idő van, a nagyobbal együtt szoktak sarazni a homokozóban (a nagy úgy mondja, betonoznak)
2011. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt mind :) Levisszük holnap a gyereket a játszótérre :)))))
2011. júl. 12. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Na,hogy telt a játszóterezés?Mi jót csinált a kislányod?

2011. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, leginkább a többi gyerekkel barátkozott. Mosolygott és integetett mindenkinek. Homokozóba nem akart bemenni, a csúszdán félt. Hintázás tetszett :)))
2011. júl. 19. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!