Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ösztönözhetném? Mit...

Hogy ösztönözhetném? Mit csináljak? Hogy segítsem?

Figyelt kérdés
fiam már 13hónapos, már 6fél hós korában mászott, 7hósan felállt, és utánna pár nappal már lépegetett. azóta viszont megállt a tudomány, és nem akar egyedül menni, semmit!!! hajlandóságot sem látok rá. ha nem fogja vki a kezeit, v nem kapaszkodik egy lépést nem tesz egyedül. tudom, h minden baba más, és nem vagyunk elkésve, és még ráér, és nem kell siettetni...de tud vki vmi kis módszert, h hogy mutassam neki h egyedül hogy kell, és milyen jó, és próbálkozzon?! v majd megy ha ő akar?
2011. júl. 12. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Majd megy, ha akar. 13 hónaposan semmiről nincs lekésve. Az, meg hogy a szomszéd gyereke 11 hónaposan már szaladt, ne izgasson.


Egyik gyerekem 16, másik 11 hónaposan járt egyedül, mindkettő egészséges.

2011. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! A védőnőnk és az orvosunk is azt mondta, az az elvárás, hogy 18 hónapos korra elinduljon a baba. Hol van még ettől a kisfiad. Amúgy az én fiam 16 hónaposan indult el egyedül, de én egyáltalán nem aggódtam. Láttam rajta, hogy szépen fejlődik, minden mozgást sorban megcsinált, az meg hogy a szomszéd gyereke 10 hónapos korában elindult, hidegen hagyott. Megfigadtam, hogy ilyesmivel soha nem fogom a babámat és magamat stresszelni, majd akkor dicsekedjen, ha az ő gyereke kitűnő tanuló lesz, mert azt esetleg tudja az ember befolyásolni, és mutat valamit a neveltetésről. Minden jót Neketek! Üdv, 19 hónapos kisfiú anyukája.
2011. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi fiúnknak az nagyon tetszett, hogy leültünk az apjával egymással szemben, és egyikünktől a másikig lépegetett. Csalogattuk, nagyon élvezte. Lehet nevetséges, nekünk is az volt, de az apja két huszast dörzsölgetett össze, és ez a hang annyira tetszett a gyereknek, hogy ment érte. Először csak 1-2 lépést kellett köztünk megtennie, aztán mikor már ez stabilan ment, akkor növeltük a távolságot, persze nem rögtön, hanem napok alatt. Aztán úgy beindult, hogy már csak azt vettük észre, hogy a konyhában van. :D Azóta is nehéz megállítani, kis Duracell Nyuszi.


Meg neki nem volt kompja, a székeket használta annak. Az volt az ő járássegítője. A teraszon nekünk vannak műanyag székek, azt tologatta (persze fogtuk, hogy ne boruljon fel, mert könnyű).

2011. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Komp 10-15 perc nem árt mondhat nekem bárki bármit, ennyit a lányom is volt benne és még pipiskedve sem jár, sőt a lába sem görbe. A csalogatás jó ötlet lehet, amit előttem is írtak.
2011. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, majd megy, amikor akar. 13 hónaposan még nagyon ráér a menéssel! :)
2011. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!