Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsem abba az...

Hogyan segítsem abba az ellazult állapotba ezután, ami az elalvást segíti elő?

Figyelt kérdés
1 éves lányom már szinte teljesen leszokott a cicizésről. Az esti meg már nem nyugtatja úgy le, mint eddig. Mesével elalváshoz meg még pici. Mit csináltatok ilyen helyzetben?
2011. febr. 4. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az egész estét úgíy alakítom, hogy fokozatosan egyre nyugosabb, csöndesebb, sötétebb legyen. A fürdőkádban még pancsi van és strandolás, két lámpánál. Törölközés már csak egy lámpánál, amikor öltöztetem, már csak a sólámpa ég, és amikor az esti szopi jön, azt is letakarom. Szopi közben bealszik, és tehetem is az ágyába.


Minél ingerszegényebb a környezet az elalváshoz, annál jobb.

2011. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, csak pont az a gondom, hogy már nincs nagyon esti szopi.
2011. febr. 4. 20:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk sincs, csak így hívom. Üvegből kap anyatejet. Mindegy, a lényeg az összebújás, a közelség, a nyugodtság.
2011. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte a kisfiunk születése óta pörgök ezen. 1 éves már, most fürdés után öltözés, majd csak kislámpa, van egy zene, ami már hónapok óta szól halkan. A nagyágyon melléfekszem, tápszert, vizet iszik, majd kicsit pörög, feláll, mászkál mellettem, én fektetgetem vissza és mondom neki, hogy aludjál. Aztán egyszer csak már nem áll fel, kicsit mocorog még, helyezkedik, majd elalszik. Hát nem rövid idő ez, kb. fél óra szokott lenni, aztán várok 10 percet és beteszem az ágyába. Ott még soha nem aludt el és egyedül sem. Nappal kezemben sétálok vele. Hogy mikor nem kell majd altatni, fogalmam sincs. Próbáld ki ezt a magad mellé fektetést, én sem hittem volna, hogy menni fog, bár korábban talán nem is ment volna, amíg kisebb volt. Na meg cumizik is a kisfiam, enélkül nem aludna el.
2011. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ölbe veszem úgy issza meg az esti tápszert, közben mesélek neki (illetve József Attila Altatóját szoktam neki elmondani) aztán énekelek is neki, közben ringatózunk. Kb. 5-10 percet szokott tartani és ez elég neki, hogy megnyugodjon és be tudjam tenni az ágyba. Ha nem túl fáradt akkor van hogy pörög még fél órát a kiságyában, de általában 10-15 perc és alszik is.
2011. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy kicsi a meséhez, de nekem 14 hónaposan minden este mesélnem kellett. Feküdt a kiságyban, pakolászta a párnáit, aztán egyszer csak elaludt. Én ültem a fotelben és olvastam neki közben. Persze tudom, hogy nem érti még csak a közelség számít. Mikor kész lettem az öltöztetéssel már mutogatta a könyvet a polcon. Az első pár este még nyújtózott, hogy vegyem ki, de mikor látta, hogy vele maradok szépen lefeküdt. Ez nappal is így történt.

Kb 1 hónapja nem kell neki a mese, leteszem, kis fényt hagyok, kidobálja a párnáit és a nyuszikat az ágy tetejéről aztán elalszik. Teljesen egyedül.

Szóval érdemes kipróbálni.

2011. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ. Talán nem jól fogalmaztam meg a kérdést.

Az van, hogy az én lányom már 6-7 hónapos kora óta egyedül elalszik a kiságyában. Csakhogy, eddig ez úgy ment este, hogy fürdés után cici(ami teljesen ellazítja és lenyugtatja), aztán még ébren beraktam az ágyába és már aludt is. A gond az, hogy már nem nagyon akar cicizni este, és azt nem tudom, hogy mivel helyettesíthetném, ami az alváshoz szükséges nyugalmi állapotba segíti.

2011. febr. 4. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Tápszer cumisüvegből, vagy langyos tehéntej?
2011. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Langyos tej az jó ötlet, tápszerre neki már nincsen szüksége. Köszönöm
2011. febr. 4. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 éves a kisfiam és a doki mondta, hogy amíg elfogadja a tápszert, inkább azt adjuk neki, mert a jó minőségű tejjel kb. egy árban vannak. Így még ír fel receptet is nekünk.
2011. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!