Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 11 napos babának kb....

Egy 11 napos babának kb. mennyit kell ennie egy etetés alatt? 3 óránként etetem, de valamikor már előbb kell neki, mit csináljak mindenki azt mondja kell a rendszer. Vagy úgy adjak neki ahogy ő igényli? Nem etetem túl ha mindig cicire rakom?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ahányszor kér annyiszor adj neki. Ne hallgass senkire, csak az ösztöneidre. Így lesz sok tejed is. Nem fogod túletetni, mert ha nem kér akkor úgyse fog szopni.

Jó babázást!

2009. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11 napos babanal meg nem kell a rendszer. Ugy etesd, ahogy keri. Annyira pici meg a gyomra, hogy nem minden esetben tudod kivarni vele a 3 orat. Arra figyelj, hogy azert a ket szopi kozott legyen masfel, 2 ora. Tuletetni pedig nem tudod. Annyit eszik, amennyit kivan. Ha esetleg kibukna a tejet, ne ijedj meg, az o gyomoruk meg "2 iranyu", azaz nem zar rendesen.
2009. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! de egy idő után beáll a rendszer nála?
2009. márc. 31. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, neked is jobb, ha most meg igeny szerint szoptatod, hogy rendesen beinduljon a tej.
2009. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindíg úgy etettem ahogy ő kérte, most fél óra ide vagy oda nem mindegy? A baba ne legyen éhes az a lényeg. Magától beállt lassanként a 3 óránkénti szopizásra, de a te babád még olyan pici akkor etesd ha éhes. Ha túl eteted az meg látszik a kakiján mert zöldesebb színű lesz az emésztetlen tejtől, de ez sem baj, ettől semmi baja nem lesz, úgyhogy nem tudod túl etetni. Kitartást majd kitapasztalod és halgass a megérzéseidre:)
2009. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, etesd úgy ahogy ő kéri, ez a jó neki és ez a jó a tejtermelődésednek is. Kisfiam 10-12 alkalommal szopizott (nem keveseket) mikor megszületett és alig győzte a cicim a keresletet kielégíteni :) de beállt egy jól megszokott rendszer olyan 2,5 hós korában és azóta rendszerben működik a manóm, persze mindig a korának megfelelő rendszerben :) Jó babázást kíván egy 8,5 hós kisfiú anyukája
2009. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. márc. 31. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen pici volt a fiam, masfel orankent kert tejcsit. Lett is sok tejem az allando szopikazastol. Nekik meg nagyon pici a gyomruk es a tej nagyon gyorsan emesztodik. Ne aggodj, kesobb be fog allni a rendszer, amikor mar szepen osszeszoktatok, meg lesz a napi rendetek. Az en babam 4 honapos es most ker kb. 3 orankent enni. Jo babazast!
2009. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogyha 1-1,5 órán belül újra adok neki, akkor az megviseli a pociját, ezért én kitűztem, hogy 2 óránál hamarabb nem adok neki újra, egyébként, akkor etetem, amikor szól. Most 7 hetes és 1 nap 5-ször, 6-szor eszik attól függően, hogy az éjszakát végig alussza-e.

Mellesleg rendszer az is, hogy ha 2 óránként eszik, csak neked fárasztóbb.

2009. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!