Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elveheti a gyerekemet?

Elveheti a gyerekemet?

Figyelt kérdés
a kislányunk 1 hónapossajnálatos módon a kapcsolatunk teljesen tönkrement mert nagyon rákapott az alkoholra és minden este amikor hazaért már van benne és kötekedik órákon keresztül de nem akárhogy szídja a családom engem és azt mondja hogy én nem foglalkozok a kislányunkal és hogy engem majd kirak de a gyereket elveszi tőlem és majd fényképről láthatom talán a kérdésem az lenne hogy szerintetek a bíróság neki ítélné amikor volt már alkohol elvonón is de visszaszokott és látszik is rajta hogy iszik rendesen rengeteg tartozás van a lakásán és a fizetése sajnos arra nem lenne neki elég hogy kifizesse a havi csekkeket illetve meg is éljen
2011. júl. 13. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy nem.

Habár itt felmerül a kérdés, ha terhes is lettél miért oda szültél gyereket. Gondolom a terhesség alatt is megvoltak ezek a problémák, miért nem alakítottál már elötte ki egy megfelelö helyet magatoknak a gyerekkel.

Azon gondolkodj, hogyan tovább, ha elakarod hagyni akkor nem élhettek egy fedél alatt, igen is meg kell oldanod a dolgot.

2011. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
3 éves kor alatt KIZÁRÓLAG akkor ítél a bíróság az apa javára, ha az anya BIZONYÍTHATÓAN veszélyezteti a gyermeket. Nincs mitől félned. Költözz el és add be a gyermekelhelyezési kérelmet a bíróságra.
2011. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem veheti. De ebben a környezetben felnevelni egy gyereket finoman szólva sem a legjobb. Sem a gyereknek, sem Neked. A helyedben keresnék valami megoldást, hogy mihamarabb el tudjatok költözni onnan, és a gyermek nyugalomban és szeretetben tudjon felnőni. Még akkor is, ha apa nélkül.
2011. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A hely magvan el tudok menni de félek hogy utánunk jön és ott is zaklat mivel édesanyámékhoz tudok menni ott van egy különálló házrész ahol régebben éltem szoba konyha fürdőszoba be kell csak költöznöm de nem hagyna nekem szerintem egy nyugodt percet amikor a baát terveztük akkor nem volt iszákos alkoholelvonón volt és 2 évig nem is ivott amikor megfogant a baba még akkor sem kb 7 hónapos lehettem amikor észrevettem rajta hogy iszogat egyre és egyre többet akkor rákérdeztem hogy te megint iszol és letagadta a fáradtságra fogta holott többet aludt mint én utána megtaláltam a vodkás üveget a táskájába félek hogy utánunk jön. Tejem már nincs nem tudok szoptatni az idegeskedéstől elállt sajnos most tápszert kap és azt is a fejemhez vágja hogy én nem akarom szoptatni azért addok neki tápszert
2011. júl. 13. 10:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. A gyereket nem veheti el tőled! Viszont ilyen körülmények közt tényleg nem lehet felnevelni egy babát. Ne attól rettegj, hogy ha elköltözöl akkor nem hagy neked nyugtot, hanem attól, hogy mennyire ártasz ezzel a babádnak, hogy állandóan ideges vagy, illetve, hogy ilyen közegben kell lennie. Még most kell lépned, mert ahogy telik az idő, egyre nehezebb lesz! Én tudom, apukám alkoholista volt. Bár előbb ott hagyta volna anya... Ne félj! Merj lépni! A babád érdekében meg főleg!
2011. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Miért, most nyugtot hagy? MOst nem zaklat??? Ne legyél gyáva, a férjük által meggyilkolt, bántalmazott nők is biztos kifogásokat kerestek, hogy miért ne hagyják el az alkoholista férjüket, aztán pórul jártak (részben saját hibájukból).

Te ne járj így!!!

Költözz el, menj bíróságra, ne a kifogásokat keresd!!!

A gyerek nyilván nálad lesz.

2011. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Menj el, add be a a gyermekelhelyezési pert, (nyugi, tutira megkapod a babát). Ha zaklat benneteket lehet kérni, távoltartási kérvényt. Barátnőm is kért, mert zaklatta a volt párja őket. 2 hetente láthatja a kisfiát. De ennyi,máskor a közelükbe nem mehet 5m-en belül. Ha nem tartja be, illetve jeleneti az anyuka, hogy zaklatja akkor börtönbe is csukhatják.
2011. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Attól nem kell tartanod, hogy elveszi a babát. Egy anyától csak nagyon súlyos esetekben veszik el a gyermeket, gondolom nálatok nincs ilyen, pont hogy az apával van probléma. Úgyhogy nyugi, ez nem történhet meg. Viszont sűrgősen szedd a sátorfád, és menj vissza a szüleidhez, mert ez a közeg tényleg nem megfelelő egy gyermek számára. Most még kicsi, sokat nem érzékel a helyzetből, de gyorsan jó, és igencsak kedvezőtlenül hat a fejlődésére az állandó feszültség, és balhé. Nem értem mitől félsz, ha ott is zaklat, megvannak a megfelelő módszerek a távoltartásra, ha nem tartja be, mint már előttem is írták, le is csukják. Így is úgy is zaklat, és nem hagy békén, akkor már inkább máshol tegye, mert úgy tudsz lépni ellene, így meg csak tűrnöd kell.
2011. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ilyen apának egy ekkora gyereket a büdös életbe nem ítél meg a bíróság...

Ne félj tőle, nem veheti el a gyereket.

Költözz a szüleidhez és légy boldog!!!!!!!!!

2011. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat úgy lesz még most csomagolok amíg nincs itthon a lányomnak a legjobbat akarom és sajnos apja nem lesz melette denyugodt élete lesz azért félek inkább az elhelyezéstől mert magyarország legnagyobb ügyvédi irodájának a főnöke a sógora és mindent meg fog tenni hogy tőlem elszakítsa csak azért mert ez a szemét a családukba van :( de én sem hagyom magam én hordtam kia lányom és én szenvedtem vele 42 órán keresztül nem fogom hagyni hogyneki ítéljék
2011. júl. 13. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!