Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megaláztam a gyerekemet?

Tényleg megaláztam a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt sétálgattunk a városban a 20 hónapos lányommal.Bementünk egy kisboltba,odaadtam az innivalóját,addig is megáll egyhelyben.Nem tudom,hogy véletlenül vagy direkt,de kiborította a földre.Mire odanéztem,már vagy fél deci a földön volt.Rászóltam,elvettem tőle és adtam neki egy zsebkendőt és megkértem hogy törölje fel (itthon is így szoktuk,amit ő borít ki és egy ekkora gyerek által feltakarítható,azt ő szokta feltörölni).Ekkor szólt az eladó csaj,hogy hagyjam csak,amjd ő feltörli.Mondom már a kezében van a zsepi,feltörli ő,máskor is így szoktuk.Erre mindenki minket nézett már (kb 2-3 ember volt a boltban) és megjegyezte egy nő,hogy nem kéne így megalázni a gyereket,hogy vele takaríttatom fel a lötyit.büszkeségből egy pillanat átváltottam lelkiismeret furdalásba.Addig örültem neki,hogy milyen ügyes,hogy elég volt egyszer elmondani és megcsinálta amire kértem,de azóta nem hagy ez a dolog nyugodni.Most már tényleg azt gondolom,hogy megaláztam a gyereket,mert azelőtt a 2-3 ember előtt vele takaríttattam fel.Szerintetek?
2011. máj. 23. 12:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem aláztad meg, én is ezt tettem volna. Inkább légy büszke rá, hogy ilyen ügyes, és meg tudja csinálni. Tök természetes nálunk is, hogy amit ők tolnak el, azt ők is hozzák helyre.
2011. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a nő egy kicsit savanyú volt, nem gondolod? Kb mindenhol vannak ilyen emberek, akik arra várnak, hogy jól beszólhassanak valakinek, utána pedig egész nap ez ad nekik örömöt.

Szóval: nem, nem aláztad meg a gyermekedet.

2011. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy ez miért megalázás??? Hiszen én is feltörlöm, ha kiöntök valamit a boltban, és nem szeretem, ha utánam takarítanak. Talán akkor lett volna megalázás, ha fel kell nyalnia, már bocsánat. Hogy tanulja meg, hogy nem szabad kiönteni. Inkább örölj, hogy ügyes és hogy megérti, hogy mit kérsz tőle. Így lehet egy gyereket tanítani, nem úgy hogy mindent megcsinálunk helyette.
2011. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és később azok a nők takarítanak majd a lányod után? Nem. Akkor meg mit foglalkozol velük? Szerintem helyesen cselekedtél.
2011. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván számít a hangnem, ahogy a gyerekre rászóltál és kérted takarítsa fel. Azt feltételezve, hogy ez a hangnem normális volt, így nem aláztad meg.

Múltkor nekem is beszólt egy "nyanya", mert adott a gyereknek egy újságot, a kisfiam megköszönte (2,5 éves). De elég halkan mondta - és feltételezve, hogy a néni rosszul hall - kértem (nem utasítottam), hogy mondja hangosabban. Megköszönte hangosabban. Erre a nő beszól, hogy milyen "jól idomított" a gyerek... pfff

Ne foglalkozz az ilyenekkel, ha nem ezt tetted volna, akkor meg azért szóltak volna be, mert "csatateret" csinál a kislányod a boltban :-)

2011. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sirt a lányod miután kiöntötte,és miközben törölte fel?
2011. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem sírt,de alapból is csendes nyugodt fajta.Nem kiabáltam vele egyáltalán,csak annyit mondtam,hogy tessék,takarítsd fel (odaadtam a pézsét) amit kiöntöttél.Körbeállták ott a gyereket és úgy éreztem a végén,hogy ott a nagy plénum előtt tényleg nem kellett volna ezt.
2011. máj. 23. 12:39
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól csináltad, ne aggódj! Örülj neki, hogy 20 hónaposan már ilyen ügyes, és megtanulja, hogy "takarítani" kell maga után, ha piszkot csinál.

Én is így szeretném nevelni a lányom!

2011. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor ha nem sirt szerintem semmi megalázo nem volt a helyzetben. Ha mégis akkor pedig a körülöttetek állok tették azzá.
2011. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Úgy gondoljátok, hogy ha elkezdett volna sírni a kislány, akkor már megalázó, és akkor már helytelenül viselkedett a kérdező?
2011. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!