Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babádnak hány hónapos korig...

Babádnak hány hónapos korig adtál bébiételt? Kislányom 17 hónapos, de van olyan, mikor csak a kedvenc bébiételét eszi meg, elég lehet az neki?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj emiatt! Elégnek miért ne lenne elég? Gondolom, mást is eszik még aznap, gyümölcsöt, tejterméket, stb. Ettől biztos nem lesz alultáplát!

Az én lányommal egészen 3-3 és fél éves koráig előfordult, hogy nyűgösebb, háklisabb napján a kedvenc üveges bébiételét ette csak meg. Ez havonta-kéthavonta egyszer szerintem még belefér. Úgy voltam vele, hogy inkább az az üvegnyi kaja fogyjon el teljesen, mint hogy pl. fél kanál leves tudjak csak beleimádkozni.Aztán szép lassan elfeledkezett teljesen a dolgoról, most már vannak más kedvenc csemegék.

2011. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 honapos es en olyankor szoktam neki bebietelt adni amikor fuszeres kaja van otthon ebedre (pl. csilis bab, csipos gulyas leves, indiai csipos szoszos csirke stb). Ilyen nagyon ritkan van de ha nincs idom neki osszedobni valamit elokapok egy bebikajat. Szombatonkent nem fozok mert nem akarom ezzel tolteni az idomet. Inkabb kiulunk jatszani a kertbe vagy tekergunk delelott, csaladi programokat szervezunk es ilyenkor is van keznel neha bebikaja. Legtobbszro pizzat rendelunk vagy elmegyunk pizzazni, ettermezni de ha nem akkor bebi kajat kap. Pl szombaton grillpartira mentunk es fogalmam sem volt milyen fuszeres lesz a husi amit grilleznek igy vittem bebikajat neki. De nem hasznaltunk el mert nem volt nagyon fuszeres a husi igy ebbol evett. Ugyhogy ne aggodj van amikor adok neki bebikajat.
2011. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk heti egyszer biztosan előkerül, nagyon rossz evő,sokszor több kaját is próbálok neki adni ebédre, de nem kéri, így marad az üveges.
2011. júl. 13. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 éves, nagyon válogatós és rossz evő. Egy fajta bébi kaját viszont mindig megenne, ezért én szoktam neki adni kb hetente egyszer. Ráadásul olyat ami 5 hónapos kortól adható pépes kaja.

Elég az neki, mert ha belegondolsz, amit darabosan megesznek és összepépesítenéd akkor nem tenne ki annyi mennyiséget, mint ami egy ilyen bébiételes üvegbe van. Legalább is amikor én még pépesítettem, akkor sokkal több mennyiséget turmixoltam mint amit most eszik meg darabosból.

2011. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég. Úgyis jelezné ha még éhes lenne:)

Kislányom csak az elsö 2 hónapban (mármint a hozzátáplálás bevezetése után, 6.-7. hónap) evett bébiételt. A 8. hónaptól azt eszi amit mi, turmixolva. Sokkal jobban is eszi öket, mint az ízetlen üvegeseket.

Ha a lányod azt eszi szívesen, akkor egye, tényleg jobb, mintha semmit nem enne vagy nagyon keveset.

2011. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 17 hónapos, ma bébiételt kapott, mert egész egyszerűen nem tudtam tőle megfőzni... Ha kimentem a konyhába, 5 perc múlva már ott rángatta a szoknyámat, és sírt. Bementem vele játszani, majd mikor már úgy láttam, hogy elvan, akkor kijöttem. Ugyanúgy ott volt a sarkamban pár perc múlva. Úgyhogy feladtam, én megettem a két napos maradékot, neki meg bontottam üvegeset. Az ebédnek szánt kijevi csirkét és a krumplipürét meg majd megcsinálom, ha apja hazaér, és lefoglalja.

De szoktam olyankor is üvegest adni, mikor csípős kaja készül, mint a már emlegetett chilis bab, vagy kínai. Ilyenkor ritkán szoktam neki külön főzeléket csinálni, inkább bontok egy üvegeset. Az mindig van itthon pár üveggel.

No meg pl. ritkán eszünk halat, azt is inkább csak csípős halászléként, így halat üvegesben kap.


Szóval szerintem nincs ebből probléma! Még akkor se ha hetente kap. Én sem eszek minden nap ugyanolyan tartalmas ételeket. Van hogy lecsúszik a chilis bab, vagy a pörkölt, de olyan is van, hogy csak egy egyszerű salátát eszek meg. Inkább kell is ez a változatosság!

2011. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!