Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokadik glutén kérdés; uncsi...

Sokadik glutén kérdés; uncsi már mi?

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek nekem. Sajnos nem tudok főzni, így egyébként is hátrányból indulok. Kislányomnak már adok egy ideje babakekszet, ami ugye gluténtartalmú. Bár sokan mondják, hogy könnyű a babának egy krumplit, meg egy szál répát megfőzni-ja persze, ez még nekem is megy-csak éppen a kisasszony nem eszi meg. Eddig ebédre mindig babakaját kapott, de ugye a többségben van hús. Szeretnék neki én is csinálni ebédet, illetve azt sem tartanám hátránynak, ha nem lenne minden nap hús; nem vagyok benne biztos, hogy szükség van rá.

Szóval, ha elvonatkoztatunk attól, hogy lehet, hogy meg sem eszi, akkor pl olyat csinálhatok, hogy megfőzők egy krumplit, répát, meg mondjuk brokkolit, csinálok egy kicsi rántást és azt összeturmixolom?

Egyébként 7 hónapos múlt.

Nagyon köszönöm annak aki válaszol.


2011. júl. 13. 21:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Hát én amint kinőttek a fogaim már a marhapörköltet morzsoltam. Ezzel arra szeretnék kilyukadni hogy bármit adhatsz neki amit eltud fogyasztani és belőle is lesz olyan ember mint belőled :)
2011. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

persze. bármilyen főtt (még jobb ha párolt) zöldséget próbálhatsz már. (a felfújósokkal óvatosan). rántást is ehet (ha olivaolajjal vagy napraforgóolajjal készíted).


nálunk a nagy kedvenc a krumpli-brokkoli és a krumpli-cukkini (ezt is hámozba adom).

sok sikert!

2011. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz olyat amit írtál.

Vagy ha már glutén kérdés, akkor a gyümölcsökhöz is keverhetsz zabpelyhet, vagy valamilyen másféle glutén tartalmazó gabonákat (búza, árpa, rozs) és akkor is megkapja a glutént.

2011. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Akkor holnap majd próbálkozom, hátha így jobban fog neki ízleni.
2011. júl. 13. 21:48
 5/12 anonim ***** válasza:

probalj izes eteleket adni neki

pl a krumpli tok iztelen ahoz mindig tegyel valaki intenzivebb izut pl: edesburgonya es akkor szivesebben megeszi :)

lanyom imadja a hagymat es sajtot.Mindent megeszik amibe ezeket bele teszem.

Meg nagy kedvence a sutoben sult kaliforniai paprika.Lehaparom a fejjarol a husat es azt tortkumplival es csirkevel nagyon szereti.

Csinalhatsz kesobb "bonyolultabb" eteleket is.

Paradicsomat leforrazod lehuzod a hejjet es leturmixolod.Ezt felforralod es teszel bele hugombocokat(rizs + csirkemell+ tojas) es addig fozod amig a rizs meg nem fo.Kiveszed a gombocokat es hozza ontessz egy kis rantas (olaj+ liszt) es osszeforralod.A vegen vissza teheted a gombocokat es forralsz meg rajta egyet.

Sok mindent ehet mar a babad, de meg neked ra kell erezned a fozesre.

Hidd el 1-2 honap es nem teher lesz a fozes hanem kikapcsolodas.Elvezni fogod, hogy kreativkodhatsz es ezt ertekeli is s lanyod :)

Olvass el par babas receptet es rajossz nem nagy durranas csak annak tunik :)

2011. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Igen, már ehetne elég sok mindent, csak hát szegénykém ilyen béna anyát fogott ki, amilyen én vagyok, így ebédre mindig üvegeset kap. Viszont a tízóraira és uzsonnára rendületlenül reszelek, turmixolok, pépesítek...

Remélem igazad lesz, és bele fogok jönni. Csakhát az egyszerűbbeket nem eszi meg. Gondolom én azért, mert nincs semmi ízük-ahogy Te is írtad-, bonyolultabbat meg nem merek csinálni. A hús pl számomra külön mumus. Attól nagyon félek.

2011. júl. 13. 22:13
 7/12 anonim ***** válasza:
ha gondolod irok parat amit a lanyom imadott :)
2011. júl. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás lennék, ha nem okoz túl nagy problémát.
2011. júl. 13. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel a baba kajákat szereti, ezért az összetételéből meríthetsz ötletet. A puffasztós zöldségeket (brokkoli, karfiol stb...) fedő nélkül készítsd és az első főzővizet öntsd le, mert akkor kevésbé puffaszt.

Kisfiam 28 hós és bizonyos oko miatt még pépesen eszik.

Eszik baba kaját is 12 hóst krumplival, stb turmixolva, de ma pl. zsenge zöldbabból volt főzi kis vékony rántással, krumplival turmixolva.

Egyébként én pont főzelékben vagyok béna, ezért kicsit leves jellege volt, de a krumpli helyre tette:-)

Amúgy kisfiam 18 kg és 101 cm :-)

Ja, és nem az édességtől ilyen nagyfiú, mert azt nem szereti!

2011. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

AMit O nagyon szeretett a sult zoldsegek.

Barmilyen zoldseg tepsiben sutve.

Ma is sult zoldsegek voltak es kiszedetm amit ehet belole(hagyma, gomba, paradicsom, paprika, cukkini, padlizsan, repa, feherrepa volt benne ebbol a gombat nem eheti meg)

ehez csirkemell es paroltrizs volt.

Zoldfiszereket eleg koran be lehet vezetni amivel eleg jol izesithetok az etelek.

Ha a gluten megvolt fozhetsz tesztat (durumtesztat ami tojasmentes) es arra csinalhatsz martast.

Kis voroshagymat par csepp olivaolajon megparolsz teszel ra csirkemellet zoldfuszereket (oregano, bazsalikom stb) fokhagymat es egy meghamozott kimagazott paradicsomaot.

Az en tablazatom szerint 7-8 honaptol mehet a sajt is ra.

Sajtos tejfolos teszta kb eronthatatlan.

Nasinak pl sult alma (megmosod es kimagozod es hejjastol befoliazod es megsutod.sutes utan lehuzod a hejjet es babakekszel es egy kis anyatejjel vagy tpszerrel higithatod ha tul suru lenne.

Turo barmilyen gyumolcsel nagyon fini tud lenni.Fahej es vailiarudat is hasznahatsz mar.Ezekkel is jol izesithetok ezek a desszertek.

Csinalhatsz borsofozeleket, almafozeleket, krumplifozeleket, paradicsomfozeleket,meggyfozeleket, tokfozeleket parolt csirkemellel vagy tepsiben sult csirkemellel.Ezek egyszeru etelek.

En a habarast rizstejjel csinaltam, mert nem volt tejem, hogy azzal csinaljam.Lanyom imadta a sulttokot es a sult edesburgonyat.

Gesztenyepuret meggyel es csirkemellel nagyon finom.

Csinaltam tejbegrizt es tejberizst is rizstejbol.Amikor kihult kevertem hozza tapszert es gyumolcsot (meggy pl jo izesse teszi).

Kerdezz ha valami nem tiszta :D elegge sietve irtam es az ekezetek hianya miatt is nehezebben ertelmezheto.

De biztos sokan tudnak neked ennel jobb recepteket adni.En eleg ovatos voltam.

Hidd el gyorsan belejossz :)

2011. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!