Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának adjátok a D...

8 hónapos babának adjátok a D vitamint (Vigantolt)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves koráig folyamatosan adtam (augusztusi születésű), utána meg már csak a téli, fényszegény hónapokban kell adni.
2011. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy jött ki, hogy kisfiam 19 hónapos koráig kapta folyamatosan. Most szünetet tartunk, szeptembertől újra kell adni köv. év májusig.
2011. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig mindenképp kell, naponta 1 csepp.

Ha a babád most 8 hónapos, akkor folyamatosan adnod kell kb. jövő év ápr. végéig.

Azután már csak okt.-nov.-től áprilisig.

2011. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegnap voltunk ortopédián a 15hónapos fiammal. A doki azt mondta (és ezt már mástól is hallottam), hogy 3 éves korig kell adni télen-nyáron. Nyáron éppen a napfénytől védjük a gyerekeket, ha napon is vagyunk velük, sokszor naptejjel bekenve. Állítólag az a D vitamint sem engedi bejutni teljesen a szervezetbe.

Úgyhogy én adom nyáron is.

2011. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én adom a 8 hónaposomnak, másfél éves koráig folyamatosan, utána tavasz-nyári szünettel 3 éves koráig, napi egy cseppet.

Olyat már hallottam, hogy bizonyos helyeken napi 2 cseppet adatnak mindennap télen-nyáron két éves korig, ezzel nincs gond, de erről a folyamatos 3 éves korig adásról még nem hallottam.

Baja biztos nem lesz tőle a gyermeknek, de azért mindenki a gyermekorvosára hallgasson az adagolást illetően!

Ha valami gondot lát, úgyis emelni fogja az adagot és nyáron is javasolni fogja, nem beszélve arról, hogy a Vigantol vényköteles, a gyermekorvost kikerülve nem tudja a szülő adni a gyermeknek más időpontban is, mint kellene, mert az kiderül!

2011. júl. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 00:32 vagyok

No igen, a gyerekorvos nekünk is a nyári szüneteltetést mondta. Viszont ő is látta, hogy görbe a gyerek lába. Erre mondta az ortopédus, hogy dehogynem kell, főleg neki, hetente akár több cseppet 7-nél.

Én is az ortopédussal írattam fel.

2011. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, napi 2 cseppet.
2011. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!