Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez termeszetes? 8 honapos a...

Ez termeszetes? 8 honapos a kislanyom es meg nem bujt ki egyetlen foga sem. Mar 4 honapos koratol kinozza, de sehol semmi. Van mas is hasonlo helyzetben? A dokino azt mondta, hogy ha 10 honapos koraig nem jon ki, akkor elkuld fogorvoshoz.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 hónaposak vagyunk, egyetlen fog nélkül:)) Bár már régóta folyik a nyála, és rágja az öklét de semmi jele a fogacskáknak. Szerintem semmi gond nincs ezzel, tőlem örökölte:)) Nekem is vastag, erős a fogínyem ezért nehezen törtek át a fogaim, anyu mesélte, hogy 1 éves koromban még nem volt fogam. Nem sokkal később elestem, beütöttem a számat, felrepedt az ínyem, és egymás után 8 fog bújt ki.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért küld a dokitok fogorvoshoz, nekem az mondta, hogyha nem bújik ki neki 8 hónapig egysem, akkor a D vitamint emeli, eddig napi 1 cseppet, onnantól majd 2 cseppet kell neki adni.

Bodog babázást!

2009. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És mit tesz vele a fogdoki? Kihúzza az inyből?? Megröntgenezi, hogy van e az inye alatt fog??? Bekeni valami csodaszerrel? Bocsi, de szerintem marhaság! A barátnőm fia kéthós kora óta nyálzott ugy, hogy a ruhája mindig merő nyál volt, állandóan kendő volt a nyakán. 11 hós volt mire felül kijött két foga. Vagyis fogatlanka volt, de közben már járni tudott:) szóval ők is jópár hónapig várták a fogakat a nyálcsorgás miatt. Én még nem hallottam fogatlan gyerekről...:)
2009. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincs még.

Nekünk azt mondta a doktornő 2(!) hónaposan, hogy mindjárt áttöri az ínyét a fogacska, annyira ki akar jönni. nagyon kínozta, egyetlen éjszakát sem aludtunk végig. Már elmúlt 8 hónapos mire kijött!!


Most olvastam egy pár cikket, keress rá az interneten: az sem gond, ha 1 éves korában bújik ki a fogacska.


Jó babázást!

2009. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én nagy lányomnak 11 hónaposan jött ki az első foga. A mi dokink szerint, minél később bújnak ki a fogak, annál erősebbek lesznek. Lehet, hogy van benne némi igazság, mert 13 évesen tökéletesek a fogai, még 2 + foga is van :)), a tejfog még nem esett ki, de mellé nőtt a maradandó fog. Nem tudom, hogy mit tudna tenni a fogorvos a babád fogaival..előhúzza? protézist csinál neki??? Egyébként az én 7 hónapos kislányomnak sincs még 1 foga se, nem is indul neki. Ettől még nem lesz semmi baja, nem kell vele foglalkozni.
2009. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat.Most megnyugodtam,mert mar kezdtem nagyon aggodni.Egyebkent Mi is azon nevettunk a ferjemmel,hogy protkot csinal majd a fogdoki?Nem ertjuk miert kuld oda.Akkor meg varunk,majd egy szep napon csak elobujjnak azok a fogacskak!Boldog babazast Nektek is!:-)
2009. ápr. 1. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányomnak 9 hónaposan jött ki a foga, de akkor 3 hét alatt 4, úgy, hogy kb. 3 hónapos kora óta "mindjárt előbújik" volt a lemez.

Ne aggódj, majd csak fogas lesz a fogatlanka.

2009. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!