Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mérgező a tej? 15 hós babámnak...

Mérgező a tej? 15 hós babámnak két hónapja tejet adok reggel és este.2,8 -as felforralt kizárólag magyar tejet. Egy anyuka szólt rám valamelyik nap hogy ne adjak tejet mert nem szabad.

Figyelt kérdés
nem tudtam megkérdezni hogy miért mert elment. az egyik barátnőm is elég furán néz rám a tej miatt. ennyi idősen már simán ihat tejet a gyerek, nem? vagy tényleg nap mint nap mérgezem a gyereket? kérlek ne azt írjátok hogy a tehén hormonos füvet legel.
2011. júl. 15. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Hülyék a barátnőid!

Nyugodtan adhatsz tejet. Semmi baja nem lesz, sőt. A tej egészséges már ilyen korban. Az meg hogy bolti vagy nem bolti, megintcsak hülyeség. Generációk nőttek fel bolti tejen, és most hagyjuk a demagógiát, hogy a mai tejek nem is láttak tehenet. Láttak.

2011. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ihat, csak óvatosan kell adni neki, mert kialakulhat tejallergia, a másfél éves keresztlányomon pöttyek jöttek ki!!!
2011. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
mindenki maga dönti el, hogy mikor ad tehéntejet, mert az új trend szerint fajtaidegen, meg ilyen baromságok... mi is azon nőttünk fel, add neki nyugodtan, az UHT-t nem is kell forralni
2011. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2011. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat. egyébként imádja a tejet sajnálnám tőle elvenni. nagyon egészséges reggeliket uzsonnákat lehet szerintem készíteni egy kis müzlivel zabpehellyel stb. tejallergia miatt sem kell aggódnunk mert egy betegség miatt teljes körű allergia vizsgálaton estünk át és nincs allergiák semmire.
2011. júl. 15. 20:25
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tej ügyben sokat leírtak már pro és kontra. Pillanatnyilag fogalmam sincs, hogy a témát illetően melyik térfélen pattog a labda. Az ellenzők azzal szoktak érvelni,hogy a tej a bocik tápláléka és az emberen kívül egyetlen emlős sem issza meg egy másik emlős tejét. (Én erre azt szoktam mondani, hogy az emberen kívül egyetlen másik emlős sem tud fejni.) Tavaly valamikor munkából hazafele jövet hallgattam a rádiót. Ott a gyermek orvosok ajánlásával valami olyasmi hangzott el, hogy 3 éves korig csak babatejet ihat a gyerek. Az érv az volt, hogy tehéntejben kevés a vas ezek a baba izék pedig vassal dúsítottak, és csak akkor jut elég vashoz egy gyerek ha ilyet iszok. Több üzletág épül a babákra és arra, hogy a szülő a legjobbat akarja a gyerekének. Az ember ítélő képességére van bízva, hogy mit vesz be ebből a maszlagból.
2011. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hormonos fű :D:D:D Ez jó. :D

Add nyugdtan 15 hónaposan a tejet, nem lesz semmi baja a gyereknek, ahogy a tejnek sincs semmi baja.

2011. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már ilyenről, hogy méregnek hívták, de mivel én már gyerekkorom óta iszom és szeretem, nem is foglalkoztam tovább e témával.
2011. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen lehet sztem,de van aki 3 éves korig nem ad...változó...mi pár hósan ittuk és itt vagyunk(mármint én kaptam anno)

tejallergia:kisfiam allergiás,de ugy h minden teszt negativ,és csak a diéta segitett,de ha nálatok gond lenne,akkor kiderült volna vmilyen formában.

2011. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a vasat lehet pótolni, sőt, kell is, nem a babatej a fő forrása...
2011. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!