Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának mit adtok...

5 hónapos babának mit adtok tízóraira és uzsonnára?

Figyelt kérdés
Adhatok neki mindkét alkalommal gyümölcsöt vagy inkább maradjon egyik alkalommal a tejpép?
2011. júl. 16. 09:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Már egy hónapja hozzátáplálunk, eszünk gyümölcsöket és üveges desszerteket is. Csak nem tudom, hogy mehet-e mindkét alkalommal a gyümi?
2011. júl. 16. 09:16
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 5 hónapos, mi is 1 hónapja táplálunk hozzá. Nálunk így folyik az etetés:

6:00 tápszer

9:00 tápszer

12:00 krumpli-alma, vagy krumpli-cukkíni vagy krumpli-répa

15:00 gabonakása simán vagy almával

18:00 tápszer

21:00 tápszer

Van, hogy reggel 9kor kapja a 3 órás kását, de többnyire az ebéd és az uzsonna az, ami nem tápszer.

2011. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Anyatejet, ha az nics tápszert. ilyen kicsi korban 1 más jellegú kaja is megterheló gyomrának, beleinek, nemhogy kettő.

nem tudom hova sietsz, ezsik majd még éeltében elég sok xart, sajnos.

2011. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk van, hogy nem kétszer, de háromszor is kanalazunk, aztán olyan is van, hogy csak 1 kanalazás fér bele a napunkba. Nem tartunk különösebben kötött etetéseket, hisz babóm (6,5 hós) igényei is változatosak, már elég erőteljesen ki tudja fejezni tetszését/nem tetszését (pl. ha tetszik, "beszél" etetés közben, ha nem tetszik, úgy összeszorítja a száját, hogy abba aztán semmit bele nem lehet tenni :D). Én azért adok neki szinte mindennap tejpépet, mert azt különösen szereti, majd a kezemmel együtt darálja be az ételt, és azt annyira tömné magába, hogy a kanalat is képes kivenni a kezemből, hogy saját magát etethesse, nagyon aranyos ilyenkor. :) A gyümiket mindig babakeksszel keverem, a főzikbe már kap húst (csirkehúst, csirkemájat), a tejpépet általában csak magában adom, a natúrba szoktam néha valami idénygyümit keverni. A tejpép helyett esetenként babajoghurtot szoktam adni még, így is megvan a napi tejalapú étkezése. Gyümi/főzi inkább délelőtt/délben van, délután pedig tejpép/joghurt a kanalas étkezés, de előfordult már, hogy tejpép volt délelőtt, és gyümi délután, én csak ahhoz ragaszkodom, hogy az új dolgok délelőtt legyenek bevezetve. Nem tudom, babód mekkora étvágyú, de nálunk azért nagyobb kedvenc a tejpép, mert az jobban telíti babóm pocakját, mint a gyümi, amibe pedig még babakekszet is teszek.
2011. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ne törődj a másodikkal,sokan túl féltik a gyerekeiket,az én fiam még csak 3 hónapos,majd egy hónap múlva kezdjük el az elején csak délelőtt majd sztem 3-4 hétre rá már délután is és a reggelit is kiváltom majd tejpéppel,nagyon kevés a tejem,és a tápszer sokkal rosszabb mintha normális kaját kap,még az orvos sem talált kivetni valót abban ahogy elterveztem sőt támogatta
2011. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a válaszaitokat.


Kedves utolsó mi is a tejpépeket részesítjük előnybe, többféle is van itthon, azokat szoktam váltogatni. Egy biztos a vacsora banános-rizses azzal elvan reggelig. Délben főzeléket kap (üvegeset vagy, ha olyan kaját főzök akkor abból a zöldséget).

2011. júl. 16. 11:13
 7/13 A kérdező kommentje:

Válaszom a 10:34-nek szólt.


Neked is köszönöm a választ kedves 11:13-as.


A véleményekre természetesen nem vagyok kíváncsi, ha az érdekelne akkor úgy teszem fel a kérdést :-)

2011. júl. 16. 11:16
 8/13 A kérdező kommentje:
11:11-es akart lenni :-)))
2011. júl. 16. 11:16
 9/13 anonim ***** válasza:

bocs, hogy ideírok, kedves kérdező leírnád nekem hogyan csináltad a hozzátáplálást?

Elsőre alma 1 kanál? aztán krumpli, répa? Olyan tanácstalan vagyok!

Te adsz neki tejpépet? Azt is szoktatni kell?

A védőnőm semmiben nem segít :(

2011. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

11.32 vagyok.

Nehogy félreérts nem vagyok "hülye" csak érdekel, hogy másoknál ez hogyan is megy :)

2011. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!