Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a babának Ha-s...

Meddig kell a babának Ha-s tápszert adni? (nincs tejérzékeny a családban)

Figyelt kérdés
Most 6.5 hós a babám, de a gyerekorvos azt mondta, hogy nyugodtan adjam neki a Ha-s tápszert. Nem túlzás ez egy kicsit?
2011. júl. 16. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
szia!6 honapos korig mondják!utánna már nem!anyagilag sem lehet sokáig azt a tápszert birni!ha nincs gond nyugodtan mond hogy váltani szeretnél!
2011. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki, de szerinte jobb félni, mint megijedni.

Mát arra is gondoltam, hogy továbbra is felíratom a Ha-st és nem váltom ki. 1-es vagy 2-es tápszert kell előbb adnom?

2011. júl. 16. 16:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb 1,5 hós koráig ette a HA-st.Akkor mondtam a doktornőnek, hogy szeretnék mást, olcsóbbat...

Kérdezte, hogy van-e tejérzékeny a családban (bátyám igen de hálisten a lányom nem örökölte a betegségét, egyébként bátyámnak PKU-ja van).

Tehát ettől eltekintve nincs tejérzékeny egyikünk családjában sem.Így felírta a sima 1-es tápszert.(A HA-sból 2250 ft volt 600 gramm, a simából 950 ft 900 gramm, nekünk nem mindegy.)

Simán ment az átállás, ízlett neki, nem fájt a hasa és egyáltalán semmi baja nem volt tőle.6 hós korig támogatott.

Most múlt a lányom 6,5 hós, és a doktornő antireflux tápit írt a támogatás miatt.Igaz nem sűrűn adom a lányomnak, mert fogja a pocakját, de kap mellette Hipp Infant Milk plus-t (olcsón vettem és még ízlik is neki).

Szerintem abszolút nem indokolt a HA-s tápi, ha nincs tejérzékeny a családban.Legalább megpróbálni érdemes lenne a simát.

6 hós kor után egyébként már a 2-es kell, de már egy csomó féle van ami plus-os, mint a mi AR tápink is.Ez Humana Babyfit Plus és újszülött kortól adható, de egészen addig amíg csak le nem szokik a tápiról.(500 gramm 630 ft)

2011. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De, szerintem túlzás. Egyet értek az előttem szólóval abban, hogy ha nincs tejérzékeny a családban, nem indokolt a HA-s táp. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor nincs esély rá, hogy az legyen a baba, na de igen kicsi. Nem tudom mi ez mostanában, megkérdezés nélkül egyből a HA-sakat nyomatják. Mert ha esetleg van a családban, vagy a sima tápszer nem volt jó, akkor persze, hogy HA-s kell, de szinte simát fel sem írnak. Szerintem ezt csak üzleti érdekek szolgálják, nem is annyira az egészség. Mert pl. a HA-sakra csak 25% a támogatás, a simára meg 50%. Ezért is jön ki annyival olcsóbbra a sima tápszer. Alalpból is olcsóbb, de így, hogy a támogatás 2x annyi rajta, méginkább. Érdekes, régen nem voltak ilyenek, vagyis lehet hgy voltak, de csak tényleg indokolt esetben használták, mégsincs több allergiás az én generációmban, mint a mostani kicsik körében. Az én kisfiam 1,5 hós korától kapott tápszert, szintén HA-sat írtak fel. 3 hós korában mondtam, hogy megpróbálnám a simát, nincs tejérzékeny a családban, szerintem nem lesz gond. Kicsit húzta a száját, de felírta. Nem is volt, és harmadannyiba került. Egyszerre mindig felirattam 4 dobozt, de akármelyik gyógyszertárba mentem, mindig csak 1-et tudtam elhozni, a többit megrenelték, és később vissza kellett mennem érte, mert annyira nem viszik a simát, hogy nem akarnak többet raktáron tartani.

Amúgy ha már 6,5 hós a kicsid, akkor már ihatja a 2-es tápszert, azt pedig fel sem kell már iratni, akárhol megveheted, dm, rossmann, tesco stb. és olyat amilyet te akarsz. Persze így már a sima sem lesz annyival olcsóbb, mert a 2-esekre már nem jár a támogatás, pont ezért kapod meg a boltban is.

2011. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én lányom másfél éve és még mindig a milupa milumil Ha 2 optimát issza, és nem adok neki tehéntejet, mert nem....., tejtermékeket igen.
2011. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért a tehéntej meg a nem HA-s tápszer korántsem ugyanaz! Ha eszik tejtermékeket, és nincs tőle baja, akkor már ehetné a simát is, így teljesen felesleges HA-sal tömni. De te tudod.
2011. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem kap tejterméket, de a 2-es tápszert ki fogom próbálni. Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 17. 07:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, gondoltam, hogy 6,5 hósan nem kap. :) Azt az előttem válaszolónak írtam, mert nem volt logikus amit írt.
2011. júl. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj, persze látom, hogy az nem nekem szólt. Na 1.5 évesen tuti nem adnám a Ha-s tápszert. Minek? Abban pedig teljesen igazad van, hogy a nem Ha-s tápszert nem lehet egy lapon említeni a tehéntejjel!
2011. júl. 18. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!