Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan taníthatnám meg 17...

Hogyan taníthatnám meg 17 hónapos lányomnak, hogy az utcán mellettem sétáljon és ne rohangásszon el?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok.Kész gyötrelem minden séta,mert egyfolytában kiszalad az utcára, be a boltokba,meg el kezd visszafele futni....Hiába magyarázom el neki folyton, hogy mennyire veszélyes az autók miatt,jöjjön mellettem, fogja a kezem, de csak nem akarja.A babakocsiban pedig nem marad el.Egyre nehezebben indulok el vele minden nap az utnak,nagyon fárasztó terhesen nagy hassal utána szaladgálni, és egyre ingerültebb vagyok minden séta alkalmával.

Van valami ötletetek, hogy mivel érhetném el, hogy szót fogadjon?Néhány napja azt csinálom, hogy erélyesen beleteszem a babakocsiba és hazaviszem.De eddig nem működik ez sem.Segítsetek kérlek!


2011. júl. 18. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig csak ezt teheted! Be a kocsiba, kész. Kösd be, ott marad.

Vagy fogja a kezed. Ez a 2 lehetőség van, ne engedj neki!

veszélyes is, és később még nehezebb lesz, ha engedetlen, amikor nem pocakod lesz, hanem baba.

Tudom, hogy nem könnyű (nekem 3 van :)) de muszáj keménynek lenned, mert még elüti valami... És ez csak a kezdet, ne feledd, ezután szinte folyamatosan nevelni kell..

2011. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag határozottsággal, máshogy nem megy. Elmagyarázhatod neki, de még nem érik fel ésszel, hogy miért nem szabad szaladgálni. Én megbeszéltem a fiammal, hogy sétálhat velem, ha fogja a kezem, ha nem fogad szót visszateszem a babakocsiba. És bizony egyszer meg is történt, kétszer figyelmeztettem, nyugodt de határozott hangon, majd a harmadik után, mondtam, hogy be kell tegyem őt a kocsiba, mert nem fogadott szót. volt persze hiszti, de nem törődtem vele, próbáltam megőrizni a nyugalmam (nem felkapni a vizet), és szépen mentünk haza. Azóta mint egy kisangyal. Azt is megbeszéltük, hogy ha meg szeretne nézni vmit, vigyen oda engem is kézenfogva. Ja és ekkor 16 hós volt, most 22, azóta is szófogadó és mintaszerűen viselkedik az utcán, ezért meg is szoktam dícsérni, amitől dagad a büszkeségtől. Gondolom, leszenk rosszabb napjaink is, de megérte keménynek lennem az elején.
2011. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kösd be a babakocsiba, vagy fogd a kezét. Az enyém is elrohangászós, de én meg fogtam a kezét vagy betettem a kocsiba. Eleinte mindig hisztizett miatta, de mindig beletörődött egy idő után. És ilyenkor azt mondtam neki, hogy ha nem marad nyugton, akkor nem jön sehova, itthon marad. Ettől mindig kezes bárány lett. :D (Tudom, hogy gonosz dolog, de ez van. :D).
2011. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utcai séta nem játék nálunk.

Amikor el akart rohanni a fiam, akkor igenis megszorítottam a kezét, persze sírt, mert ő ment volna, én meg nem hagytam.

Csuklónál megszorítod a kezét(ha megbotlik, eldobná magát fel tudod emelni, nem esik el, nem csúszik ki a kezedből), ha hisztizik kicsit gyorsítasz, hogy ne legyen ideje rá.

Kegyetlenül hangzik, viszont vagy ez vagy valami rosszabb.

(nálunk nem ment a babakocsizás, nem volt más alternatíva, mint a szigor)

2011. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!

Ahogy olvastam írásotokat azon gondolkodtam, lehet nem vagyok elég szigorú vagy határozott.

Nem csak a séta gond, minden téren nagyon akaratos és ellenkező a lányom.De a sétát veszem a legjobban a szívemre, mert belvárosban lakunk, tényleg hatalmas a forgalom.De valamiért egyfolytában ellenkezik, látja, hogy velem meg lehet csinálni?Érezheti a határozatlanságomat, és kihasználja?

2011. júl. 18. 13:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a te hibád, adj egy kis időt neki, kis idő elteltével már sokkal könnyebb lesz. Gondolom pár hónapja tanult meg járni, most még mindent saját maga szeretne felfedezni és mindent azonnal.

Az én lányom is ilyen volt ebben a korban, persze én is rászóltam, de semmi hatása nem volt. Aztán másfél éves kora után már magától megfogta mindig a kezem és jött mellettem. Sokkal több mindent megért már, megtanulta ha jön egy autó, mondjuk az áruház parkolóban, akkor egyből fogja meg a kezem. Tudja hogy a járdán kell menni, nem az úttesten, mert akkor elüti az autó és fájni fog. Ha zebra elé érünk egyből megáll.

Tehát pár hónap elteltével már jobban megérti a tiéd is mi miért van, most még csak az érdekli hogy menjen.

2011. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!